1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Taşlı ve silahlı saldırı
Taşlı ve silahlı saldırı

Taşlı ve silahlı saldırı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Talaytepe Kent Orman Parkı’ndaki işgale karşı kentin tüm dinamikleriyle birlikte düzenlediği fidan dikme etkinliğine, taşlı ve silahlı saldırıda bulunuldu.

A+A-

Eş Başkanlar Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’nın aralarında bulunduğu topluluğa saldıran işgalciler, tarlaları ateşe verdi.


Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, dün Kent Konseyi bileşenleri, meslek odaları, kadın, gençlik, engelli meclisleri, HDP, DBP il, ilçe yöneticileri, ilçe belediye eş başkanları, mahalle meclisi başkanları ve belediye meclis üyeleriyle Talaytepe’deki Kent Ormanı’nda fidan dikme etkinliği düzenledi.


Kent Ormanı’nda belediyeye terkin edilmiş araziye fidan dikilmesi ve Talaytepe Mahallesi Fatih Kavut’la yapılan görüşmeler sırasında, arazinin kendilerine ait olduğunu iddia eden bir grup, Eş Başkanların da bulunduğu kent dinamiklerine taşlı ve silahlı saldırıda bulundu.

 

Saldırıda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, köy muhtarı ve bazı belediye çalışanları atılan taşlardan yaralandı. Suvari, hastaneye kaldırıldı.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler