1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tarım Orkam-Sen'den torba yasa'ya tepki
Tarım Orkam-Sen'den torba yasa'ya tepki

Tarım Orkam-Sen'den torba yasa'ya tepki

Tarım Orkam-Sen Diyarbakır Şubesi, Meclis'te görüşülmeye devam edilen “Torba Yasa” tasarısındaki düzenlemelere tepki gösterdi.

A+A-
Tarım, Orman Çevre ve Hayvancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Tarım Orkam-Sen) Diyarbakır Şubesi, Meclis'te görüşülmeye devam edilen “Torba Yasa” tasarısına ilişkin basın açıklaması yaptı. Tarım İl Müdürlüğü önünde yapılan açıklamaya çok sayıda Tarım Orkam-Sen üyesi katıldı.
 
Açıklamada sık sık “Zafer direnen emekçinin olacak” ve “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları atıldı. Tarım Orkam-Sen Şube Eş Başkanı Cemil Akar, Rojava halkının kazanımlarına karşı özellikle Kobanê Kantonu'na Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından yapılan saldırıları kınadı.
 
“Torba Yasa” ve TİS'in kamu emekçilerinin hiç bir taleplerinin yansıtmadığını dile getiren Akar, AKP'nin memur kolu olan Memur Sen'in kamu emekçilerinin hakları önünde barikat olmaya devam ettiğini vurguladı. Memur maaşlarına 2014′te zam yapılmamasının kabul edilemez olduğunu kaydeden Akar, “Kamu emekçilerinin 2014 yılı maaş artışları enflasyon oranının altında kalmıştır. Bu yıl için kalan 6 aylık süre içerisinde kamu emekçilerine enflasyon farkı ödenmezse, 2015 yılında verilecek yüzde 3+3′lük artış ancak bu yılın enflasyon farkını karşılayabilecektir” diye belirtti.
 

HABERE YORUM KAT