1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tarım işçilerini fırtına vurdu
Tarım işçilerini fırtına vurdu

Tarım işçilerini fırtına vurdu

Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kahramanmaraş'tan Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan ve yılda 20 bin dönüm araziden 80 bin ton hasat yapılan Silifke'ye giden işçiler, ilçede meydana gelen yağmur sonrası fırtınada zor an

A+A-

Çadırları yıkılan işçiler, çamur deryasının içinde kaldı.  Çilek hasadının yapıldığı yörede günün ilk ışıklarıyla birlikte tarlaların yolunu tutan Zeynep Özkaplan zor koşullarda da olsa geçimlerini sağlamak için sürekli gezmek zorunda olduklarını anlattı.

Silifke'de çilek hasadının tamamlanması ardından, Malatya'ya kayısı, oradan da Samsun'a fındık toplamaya gideceklerini vurgulayan Şükrü Gezer ise, yılın 8 ayını memleketlerinden uzaklarda geçirdiklerini ancak 4 ay memleketlerinde kalabildiklerini söyledi. İslime Özkaplan ise, “Fırtınadan dolayı çadırlarımız zarar gördü. Biz her yıl bu rezilliği çekiyoruz. Su yok, elektrik yok, çadır yok. Çamur deryasında yaşam mücadelesi veriyoruz. Yetkililerin bir an önce bize sahip çıkmasını istiyoruz. Çocuklarımız çamur içerisinde hastalanıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT