1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tarım fuarındaTürk traktörlere büyük ilgi
Tarım fuarındaTürk traktörlere büyük ilgi

Tarım fuarındaTürk traktörlere büyük ilgi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da açılan 5. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'na katılan Türk Traktör, Diyarbakır çiftsinden yoğun ilgi gördü.

A+A-

Diyarbakır'da bu yıl 5.'si açılan Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı geçen yıllara oranla büyük ilgi gördü. Tarımsal alanda bir çok ürünün sergilendiği fuarda, en çok ilgi gösterenler arasında yer alan Türk Traktör'ün ekipmanları oldu. Diyarbakır'da düzenlenen fuarlara her yıl katılan Türk Traktör, bu yıl yeni ürünlerini sergilemesi büyük ilgiyle karışlandı. Diyarbakır'ın tarım potansiyelinin yüksek olduğunu ifade eden Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Diyarbakır çiftçileri her geçen gün teknolojiye yatırımlar yaptığını söyledi. Çözüm sürecinin bölgeye önemli katkılar sağladığını aktaran Özdemir, bölge halkının hayata pozitif baktığını gördüğünü belirtti. Özdemir, “Diyarbakır'daki düzenlenen fuara biz yıllardır katılıyoruz. Çünkü Diyarbakır tarımsal potansiyeli yüksek olan en önemli illerimizdendir. Buğday, arpa, mısır, pamuğuyla büyük bir tarımsal potansiyel var. Her yıl sulanan arazi arttığı için, tarımsal hasıla giderek artıyor.

Diyarbakır çiftçisi, verim ve teknolojiye inanıyor. Verimliliğin de modern üretim tekniklerinden geçtiğini bildiği için, teknolojiye yatırım yapıyor. Hızla traktör ve biçerdövere yatırım yapıyor. Biz 59 yıldır Türk tarımına hizmet vermeye çalışan misyonumuzla çiftçilerimize teknolojiyi uygun koşularla sunmaya çalışıyoruz. Bu yılda, küçük, orta, büyük ölçekli çiftçilerimize hitap eden, traktör ve toprak işleme ekipmanlarımızı bölge çiftçilerimize sunuyoruz. Fuarda büyük bir rağbetle karşılaştık. Bölgede 2 gündür dolaşıyorum. Herkesin çok pozitif olduğunu gördüm. Barış sürecine büyük bir destek var. Hayata pozitif bakılıyor. Bu durum, ticari hayatı da desteklemeye başladı. Biz bölgeye yaptığımız yatırımlarda tarım sektörüne olan inancımızdan dolayıdır. Çiftçilerimize daha iyi bir hizmet verme inancımızdan kaynaklanıyor. Bölge nadasa yatırımların yapılacağı topraklarlar doludur. Siyasi istikrar, beraberinde ekonomik istikrarı da getirecek. Bölgenin kalkınması çok büyük katkılar sağlayacak. Bu durum, bölge halkının refahının artmasına yarayacak" dedi.

 "DİYARBAKIR'A YATIRIMLAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Türk Traktör Diyarbakır Bölge Müdürü Şab an Bal ise, barış sürecinin oluşmasıyla Diyarbakır'a yatırımların arttığı ifade ederek, son olarak Kahramanmaraş'tan Diyarbakır'a 60 milyon avroluk yatırım yapıldığını söyledi. Bal, "Barış ortamı oluştuğunda Diyarbakır ayrı bir yere gelecektir. Barış sürecini çok önemsiyoruz. Halkımızın yüzü artık gülüyor. Özgürlüğe kavuşmuş gibi bir durum yaşanıyor. Bu ortamın oluşmasından sonra bir örnek vereyim, Kahramanmaraş'tan bir iş adamı Diyarbakır'a 60 Milyon Avro yatırım yaptı. Buna benzer bir çok yatırımlar yapılıyor. Barış ortamının oluştuğunu gören çok sayıda iş adamı Diyarbakır'a yatırım için atak yapmaya başladı” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT