1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tarım fuarı başlıyor
Tarım fuarı başlıyor

Tarım fuarı başlıyor

Diyarbakır'da "5.Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı" yarın açılacak.

A+A-

TÜYAP Diyarbakır Genel Müdürü Ersözlü yaptığı açıklamada, bu yıl beşincisini düzenleyecekleri fuarın her yıl istikrarlı şekilde büyüyerek, bölgenin ve Türkiye'nin tarım sektöründeki gücünü yansıtan bir fuar haline dönüştüğünü söyledi.

Fuarı takip edecek çiftçilerin teknolojiyi kullanarak, toprağı verimli tekniklerle işleyeceğini bildiren Ersözlü, bu sayede katma değer oluşturulup Türkiye'nin tarım sektörüne katkı sunulacağını kaydetti.

Müdür Ersözlü, fuarla tarım sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri tüm ilgililere tanıtımının hedeflendiğini ve tarım sektörünün modernizasyonuna katkı yapılmasının hedeflendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Sektörün, AB standartlarına uyumlu hale getirilmesine yönelik ihtiyacı karşılayacak ürün ve hizmetleri kapsayan teknolojik yenilikler, ekipman ve donanımların sergileneceği fuarda binlerce çiftçi, katılımcı firmalarla bir araya gelerek, tarım ve tarım girdili endüstrilerde büyük atılımlar yapabilme, yeni ve yüksek verimli teknolojiler ile tanışma imkanı bulacak. 12 ülkeden 135 firma ve firma temsilciliğinin katılacağı fuarın 100 bin kişi tarafından ziyaret edilmesi hedefleniyor. Katılımcı firmalar traktör, biçerdöver, tarımsal makine, mekanizasyon, sulama, gübreleme ve hayvancılık konularında yüzlerce marka ürünlerini bölge çiftçilerimizin beğenisine sunacak. Fuar, tarım sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olacak."

Güzellik yarışmaları yapılacak
Ersözlü, TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde yarın saat 14.30'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katılımıyla açılışı yapılacak fuarda, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Damızlık Sığır Yetiştiricileri ile Damızlık Manda Yetiştiricileri birliklerinin katkılarıyla "Buzağı Teşvik ve İnek Güzellik" ve "Manda Teşvik ve Güzellik" yarışmalarının düzenleneceğini kaydetti.

Fuar, 23-26 Nisan tarihleri arasında 09: 30-18: 00 saatlerinde ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

HABERE YORUM KAT