1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Tarım danışmanları tanıtıldı
Tarım danışmanları tanıtıldı

Tarım danışmanları tanıtıldı

SİİRT- Siirt Fıstıkçılar Birliği bünyesinde görevlendirilecek 12 tarım uzmanı düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

A+A-
Fıstıkçılar Birliği binasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Sabri Tan, Siirt'teki çiftçilere yönelik ciddi çalışmalar yapılacağını belirterek, önemli geçim kaynaklarından biri olan fıstıkçılığın hak ettiği noktaya ulaştırma hedefi içinde olduklarını söyledi.
 
Tan, Siirt Fıstıkçılar Birliği Başkanlığı ile ortak yürütülen proje ile 12 tarım uzmanının sahada olacağını kaydederek, "Hedefimiz Siirt fıstığını daha kaliteli hale getirmektir. Bunu da çiftçilerimizi bilgilendirmekten geçer. Birlikte bulunan uzmanlar sahada daha çok aktif olacaklarına inanıyorum. Tarım İl Müdürlüğü'nün vereceği destek ile fıstıkta yaşanan sorunlar ve verim azlığının önüne geçeceğimize inanıyoruz. Yakın bir zamanda Birliğe bağlı olan çiftçiler SMS yolu ile bundan böyle bilgilendirilecektir. Çiftçilerin sorunlarını yerlerinde incelenecek ve yaşadıkları sorunları çözeceğiz. Bundan dolayı bu tür toplantıları önemsiyoruz ve sürekli yapılmasını arzuluyoruz" dedi.
 
Siirt Fıstıkçılar Birliği Başkanı Şuayip Aslan ise, tarım uzmanlarının çiftçileri sahada bilgilendireceğini söyledi. Aslan, "Fıstık zamanında birçok çiftçinin yaşadıklarını sorunları çözdük ve verimleri attırdık. Ancak ülke genelinde olduğu gibi yaşadığımız hava şartları bizleri ve çiftçimizi de etkiledi ve beklenenin altında fıstıkta hasat elde ettik. Bundan önce uzmanlarımız saha birçok çiftçiyi bilgilendirirken ve sorunlarını çözdük. Ancak bu yeterli değildir, elbette bunun için bizler daha fazla mesai uygulayacağız ve daha çok çiftçilere ulaşacağız" diye konuştu. 
 
(MND-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT