1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tarihi yoğurt meydanı yıkıldı
Tarihi yoğurt meydanı yıkıldı

Tarihi yoğurt meydanı yıkıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki tarihi Yoğurt Meydanı, modernize edilmesi için hazırlanan proje çerçevesinde ilçe belediyesi tarafından yıkıldı.

A+A-
Ergani'deki tarihi Yoğurt Meydanı, yıkım işleminin ardından yürütülecek çalışmalar neticesinde meydanın çehresi değiştirilecek.
 
Ergani Belediye Eş Başkanı Ramazan Kartalmış, hazırladıkları proje çerçevesinde Yoğurt Meydanı'nı modernize ederek, vatandaşların kendi ürünlerini doğrudan vatandaşlara satabilecekleri bir pazar haline getireceklerini söyledi.
 
Kartalmış, "Bu tarihi meydanın en büyük işlevi, köylü vatandaşlarımızın yerli ürünlerini vatandaşlarımızla buluşturmasıdır. Zaman içinde gelişen ilçede dar bir alanda sıkışan, temizlik ve kötü koku anlamında zaman zaman esnafımızın ve vatandaşlarımızın da düzenlenmesi anlamında görüşlerini bildirdikleri bu meydanımızın çehresini değiştirmek için belediye olarak harekete geçtik. Vatandaşlarımız için manevi değeri olan ve yıllar içinde bakımsızlıktan harap halde bulunan tarihi yoğurt meydanımızı Ergani geleneğini en iyi şekilde yansıtacak şekilde modernize edebilmek için belediye olarak proje çalışması başlattık. Projemizin tamamlanmasının ardından yıkım işlemini gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Hayata geçireceğimiz proje ile burayı sadece köylü vatandaşlarımızın kendi organik ürünlerini doğrudan vatandaşlara satabilecekleri modern bir pazar haline getireceğiz" dedi. 
 
(ET-YRT-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT