1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tarihi geçmiş ürünler imha edildi
Tarihi geçmiş ürünler imha edildi

Tarihi geçmiş ürünler imha edildi

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, denetimlerde ele geçirdikleri son kullanma tarihi geçmiş yaklaşık yarım ton gıdayı imha etti.

A+A-

Belediye Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bağlar'ın çeşitli mahalleleri'nde bulunan market ve dükkânlarda yaptığı denetimlerde çok sayıda son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri ele geçirdi. Konservelerden una, limonatadan, süt tozu, kahve çeşitleri ve zeytine kadar pek çok ürünün halkın sağlını tehdit ettiğini tespit eden ekipler, tutanak tuttu. Ürünler ise Büyükşehir Belediyesi çöp arıtma tesislerinde imha edildi.

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Kimyager Veysi Çelebi, bu tür ürünlerin halk sağlığını tehdit ettiğini ve halkın sağlığıyla oynanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Halktan duyarlılık belediklerini dile getiren Çelebi şöyle devam etti: “Bağlar ilçemiz sınırları dâhilinde yapmış olduğumuz denetimler neticesinde yaklaşık yarım tona yakın tarihi geçmiş gıdayı imha ettik. Halkın sağlığını ön planda tutan belediyecilik anlayışımız gereği bu tür denetimleri sık sık yapıyoruz. Özellikle halkımızdan bu konuda biraz daha duyarlılık göstermesini bekliyoruz. En azından çocuklarını evde eğitmeleri gerekir. Tarihi geçmiş gıdaların alınmaması ve gıda alınırken de mutlaka son kullanma tarihine bakmaları lazım”.

Bağlar'daki marketler başta olmak üzere gıda ürünlerinin satıldığı yerlere yönelik denetimlerin düzenli olarak süreceğini vurgulayan belediye yetkilileri, yurttaşlardan gelen şikâyetleri de anında değerlendirdiklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT