1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlardan Zonguldak maçı için açıklama
Taraftarlardan Zonguldak maçı için açıklama

Taraftarlardan Zonguldak maçı için açıklama

DİYARBAKIR – Spor Toto 2.lig beyaz gurup takımlarından Amed Sportif Faaliyetler takımının destekçisi Direniş gurubu,hafta sonu deplasmanda takımlarının oynayacağı Zonguldak Kömürspor maçına taraftarların alınamayacağı konusunda açıklama yaptılar.

A+A-

BASINA VE KAMUOYUNA;

Haftasonu Deplasmanda oynayacağımız Zonguldakspor Maçına İl güvenlik kurulunun saçma kararı İle TARAFTARLARIMIZIN alınmayacağı duyurulmuştur. 27 Deplasman Maçına hukuksuz bir şekilde alınmayan Taraftarlarımız bu Deplasmanda da Stadyuma alınmayacağı bizlere bildirilmiştir.

Ligin ilk yarısında Diyarbakır’da oynanan Maçta Zonguldakspor’lu taraftarlar Diyarbakır’da havaalanında karşılayıp , stadyumda içiçe Maçı izlemiş ve gün boyu kendilerini ağırlamıştık. O Maçta 2 takım taraftarları arasında ki bu ‘köprü’ gündeme oturmuş ve medya tarafından büyük ilgi görmüştü. Ayrıca Zonguldakspor’lu taraftarın kaleme aldığı yazıyla da göğsümüzü kabartıp ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha görmüştük.

İki takım taraftarları arasında bu denli sıcak ilişkiler var iken alınan bu kararın hangi ‘amaçla’ alındığı tüm kamuoyunca aşikardır. Alınan bu karar taraftarlara saygısızlıktır, hukuksuzdur, hükümsüzdür.

Futbolun Barış ve Dostluk misyonunun tanımlanması ve yerine getirilmesi adına bu yasağın bir an önce kaldırılması gerekmektedir. Zonguldakspor ve Amedspor taraftarları olarak bu yasağın kalkması adına elimizden geleni fazlasıyla yapmamız gerekmektedir.

Bu yasaklar bir ötekileştirme ve futbolu bitirme operasyonudur. Hep beraber bu oyuna dur demenin zamanıdır.

HABERE YORUM KAT