1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlara ve iş adamlarına teşekkür edildi
Taraftarlara ve iş adamlarına teşekkür edildi

Taraftarlara ve iş adamlarına teşekkür edildi

Diyarbakırspor'un bugün Ankara deplasmanında takımı yalnız bırakmayan vefakar taraftarlarına ve maddi destek sağlayan iş adamlarına teşekkür edildi.

A+A-

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği adına Ramazan Tugay yaptığı açıklamada: "Tüm Diyarbakırsporu sevenler bilindiği gibi 1968'de Yıldızspor ve Diclespor birleşmesiyle Diyarbakır'da bir takım kuruldu, Diyarbakırspor meydana geldi. O dönemde birleşme de emegi geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.

Şu an aramızda olanların ellerini öpüyoruz, hakkın rahmetine kavuşanlara Allahtan rahmet, mekanları cennet olsun. 1968 - 1995 yıları arasında başkanlık ve yöneticilik yapanlar, o dönem hep kendi ceplerinden harcama yaptılar ve Diyarbakırsporu hiç bir zaman ne siyasilere ve de mülkü amirlere muhtaç etmediler. Diyarbakırspor fırtına gibi esmeye başladı ve hiç ara vermeden 3 yıl üst üste şampiyon olup o zaman ki adıyla 1 lig, şimdiki adıyla süper ligdi, Ondan sonra ne oldu kısacası gelen vurdu giden vurdu ve her sesime avuc açıp Diyarbakırsporu dilenci yaptılar oda yetmemiş gibi Diyarbakırsporu amatör lige düşürüp, hatta kapatma noktasına getirdiler.

Tarih yine tekerrür etti, bugün yıl 2013, şimdi Yeni Diyarbakırspor ve eski Diyarbakırspor birleşerek tekrar 1968'de kurulan Diyarbakırsporun hem arması, hem tarihi hem kupasıyla bilikte Diyarbakırspor A.Ş oldu. Bu birleşmede emegi geçen herkese çok teşekkür ederiz,  Allah razı olsun nasıl ki o dönemde başkanlar cebinden harcama yapıyolardı ise,  işte bu dönemde de Kulüp başkanımız hiç kimseye avuç açmadan, takımı tek başına sırtlamış ve tek hedefi var o da süpe lig diyor. O zaman bize düşen görev Diyarbakırsporun etrafında kenetlenmemiz lazım. Tekrar hem Diyarbakır hemde Diyarbakırsporun misyonunu tekrar yaşatalım.

Artı bir parantez daha açayım Ankara'da oynanan Diyarbakırspor a.ş - Keçiörenspor a.ş maçına otübüs masrafını karşılayan başta,  sayın Başkanımız olmak üzere, Şeyhmus Şenyigit, Şahap Akçadağ, Servet Can, Mahmut Yaşar, Aziz Elaldı'ya  tüm taraftarlarımız adına çok teşekkür ederiz.  Ayrıca Diyarbakırdan Ankaraya giden takımını canı gönülden destekleyen Gurup Azrailere çok teşekkür ediyor kucak dolusu sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz. Hepisini alınlarından öpüyorum Diyarbakırspor A.Ş.Dernekler Birliği adına Ramazan Tugay"

HABERE YORUM KAT