1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlara 'Sabırlı olun' çağrısı
Taraftarlara 'Sabırlı olun' çağrısı

Taraftarlara 'Sabırlı olun' çağrısı

DİYARİNSESİ.ORG -Dış sahalarda aldığı başarılı sonuçlarla Türkiye liglerinin en başarılı deplasman takımları arasında yer alan ancak kendi sahasında istediği sonuçları alamayan Diyarbakırspor'da yönetim taraftarlara çağrıda bulunarak iç saha müsabakaları

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'DAN TARAFTARLARA 'SABIRLI DESTEK' ÇAĞRISI
İç sahada oluşan olumsuz tablonun değişmesi için takım kadar taraftara da büyük iş düştüğü vurgulanan açıklamada, Derincespor maçının bu açıdan milat sayılacağı kaydedildi.
 
'AŞIRI KAZANMA İSTEĞİ BASKI OLUŞTURUYOR'
 
Tribünlere sızarak sahaya yabancı madde atan ve olumsuz tezahüratlar yaparak kulübe zarar veren provokatörler konusunda da taraftarları uyaran açıklamada,”Takımımız deplasman maçlarında oynadığı pozitif futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla gücünü ortaya koymuştur. Bize göre bunun nedeni deplasmanda baskı altında olmadan rahat futbol oynama imkanı bulan futbolcularımızın kalitelerini ortaya koymalarıdır. Öncelikle altını çizmek isteriz ki iç sahadaki puan kayıplarının hiçbir şekilde mazereti  olamaz. Şampiyonluk hedefleyen bizim gibi takımlar iç saha ve deplasman ayrımı yapmadan her yerde kazanmak için mücadele etmek zorundadır. Takımımız iç saha maçlarında da kazanmak adına elinden geleni yapmaktadır. Ne var ki aşırı kazanma arzusu ve taraftarın da bu beklentide olması takım üzerinde olumsuz etki yapıyor. 
 
'SKOR NE OLURSA OLSUN DESTEK VERİN'
 
Gol geçtikçe rakiplerin direnci artıyor, takımımız üzerinde de stres ve baskı oluşuyor. Bunu ortadan kaldırmak ve iç saha avantajımızı elde etmemiz adına büyük Diyarbakırspor taraftarına büyük iş düşmektedir. Onların takımdan olan beklentilerini ve iyi niyetlerini anlayışla karşılıyoruz. Ancak şampiyonluğa giden yollar dikenlerle kaplıdır. Bu engelleri aşmak için hep beraber sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Bu nedenle taraftarlarımızdan maçlarda skor ne olursa olsun büyük inanç ve azimle sonuna kadar olumlu yönde destek olmalarını istiyoruz. 9 Kasım Pazar günü sahamızda yapacağımız Derincespor maçıyla beraber taraftar-takım bütünleşmesi sağlayarak deplasmanda kazandığımız başarıyı kendi sahamızda da kazanmaya başlayacağımıza olan inancımızla tüm taraftarlarımızı tribünlere sızarak kulübe zarar veren davranışlarda bulunan provokatörler konusunda dikkatli ve önleyici olmaya davet ediyoruz.” denildi.

HABERE YORUM KAT