1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlar Vali Kıraç ile görüştüler
Taraftarlar Vali Kıraç ile görüştüler

Taraftarlar Vali Kıraç ile görüştüler

Diyarbakırspor'un sorunları birinci ağızdan Yeni Vali Cahit Kıraç'a anlatıldı ve destek istendi.

A+A-

Son Valiler kararnamesi ile İzmir'den Diyarbakır'a atanan Vali Cahit Kıraç ayağının tozuyla kentin tüm sorunlarına el atmaya başladı..Geçtiğimiz hafta Diyarbakırspor'lu taraftarların randevu talebini kabul ederek görüşen Vali Kıraç: konuyu detayıyla inceleyeceğini ve elinden geleni yapacağını söyledi.

Bu sabah Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Yönetimi, Ramazan Tugay, Orhan Tuma, Fırat Güneş ve Kulüp Kayyum Başkanı Abdulkadir Duran'ı makamında kabul eden Kıraç, Diyarbakırspor ile ilgili tüm sorunları dinledi.

TUGAY: "UMUT DOLUYUZ"

Toplantıda Vali Kıraç'a bilgi veren Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, Vali Kıraç'ın kendilerini çok sıcak karşıladığını, sorunları dinleyerek tek tek not aldığını belirterek şunları söyledi: "Öncelikle böyle bir daveti çok kısa sürede kabul eden Sayın Valimiz Cahit Kıraç'a teşekkür ediyorum. Kente atandığı günden bu yana herkeste büyük bir umut olduğunu söyledik.. Bugün bizi çok sıcak bir şekilde karşıladı. Sorunları tek tek kendisine anlattık ve notlar aldı.. Diyarbakırspor'un amatör lige düşmesinden dolayı çok üzüntülü olduğunu, bu duruma nasıl gelindiğini,ne kadar borcu olduğunu bizlere sordu. Bizlerde borçların çoğunun şişirme olduğunu, açılan soruşturmalarda hepsinin ortaya çıktığını ama ne hikmetse bu soruşturmaların 3 yıldır hiç bir şey yapılamadan sümen altı edildiğini Bu durumu ve diğer sorunları geçtiğimiz ay kente gelen Başbakanımızın Baş Danışmanı Yalçın Akdoğan'a bir dosya halinde vermiştik, bu dosyayı Başbakanımıza vermesini ve destek olmasını kendisinden istemiştik. Özetle 45 Yıllık bir kulübün göz göre göre yok edildiğini anlattık. Sayın Valimizin bu kadar ilgisi ve sıcaklığı karşısında taraftarlar olarak çok mutlu olduk. Eski Vali Mustafa Toprak'ın kulübün kongre kararı alınmasını ısrarla istemesinden sonra yaşananları ve o süreçten sonra Diyarbakırspor'un amatöre kadar gerilediğini ve hiç bir şey yapılamadığını da anlattık.Bizler umut doluyuz, amacımız Diyarbakırsporu yaşatmaktır." dedi

TUMA:"KAPATILMASINI İSTEYENLERİN AMACI NE?"

Dernekler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, emektar taraftarlardan Orhan Tuma'da şunları söyledi: "Sayın Valimizin bizleri dinlemesinden dolayı çok mutluyuz. Bu kulübün kapatılmasını isteyen kesimler olduğunu, bu kesimlere sormak lazım acaba neden kulübün kapatılmasını istiyorlar, amaçları nedir. Kimse borçları bahane etmesin, her kulübün borcu var, Diyarbakırspor'un borçlarının çoğunun uydurma ve şişirme olduğunu herkes biliyor. Zaten açılan soruşturmalar neticelenseydi, bunlar tek tek ortaya çıkardı. Hangi kulubün borcu yok,  buna rağmen  Diyarbakırspor'un tüm borcu büyük kulüplerdeki bir futbolcunun bedeli kadardır. Bu kulübün kapatılmasını istemek bu kentin ayıbıdır. Kulübün kapatılmasını isteyenlerin amacı farklıdır. Bunları sayın Valiye anlattık. Ayrıca eski Vali Mustafa Toprak'ın da bu duruma gelinmesinden dolayı suçu çok büyüktür. Sümer Yönetimini hedef alarak kongreye götüren bizzat kendisidir, sonrasında gereken yapılacak, demişti, kulüp amatöre gitti.Biz tüm sorunlarımızı Sayın Vali Cahit Kıraç'a anlattık, umut dolu olduğumuzu söyleyebilirim" dedi.

KAYYUM BAŞKANI DURAN, DOSYA VERDİ

Diyarbakırspor Kayyum Başkanı Abdulkadir Duran'da Vali Kıraç'a sorunları ve kurtuluş reçetesi olan bir dosya sunarak, neler yapılması gerektiğini gösteren bir yol haritası verdi.Duran :"Sayın Valimize ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri can kulağı ile dinledi notlar aldı.elinden geleni yapacağını söyledi"

dsc_7841.jpg

KAYNAK:DİYARİNSESİ.ORG / Ramazan TUGAY

HABERE YORUM KAT