1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlar sevinç içinde
Taraftarlar sevinç içinde

Taraftarlar sevinç içinde

Diyarbakırspor'un geçtiğimiz hafta farklı geldiği Kocaelispor maçı sonrası taraftardan teşekkür mesajı.

A+A-

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Yönetimi adına konuşan Dernek Başkanı Ramazan Tugay, farklı galibiyetin takımı iyice kenetlendirdiğini söyleyerek şunları ifade etti:

"Öncelikle böylesine bir galibiyeti yıllardır özlediğimizi söylemek isterim. Sanki Diyarbakırspor'un ilk şampiyon olduğu dönemdeki gibi kentteki birlik ve beraberliği görmek bizleri çok mutlu ediyor. Kocaeli deplasmanı için Dernekler Birliği Yönetimi olarak, Orhan Tuma, Fırat Güneş ve ben birlikte gittik. Kulüp Başkan vekilimiz Mehmethan bey'in bizlerle yakinen ilgilenmesi, birlik ve beraberliğimizin bir göstergesidir. Ben tabi burada Kocaeli halkına, sporcu kardeşlerime ve maça rahatsızlığı dolayısıyla gelemeyen Koacelispor Taraftar Dernek Başkanına bizlere göstermiş oldukları sıcak ilgiden dolayı bir kez daha teşekkür etmek isterim. Diyarbakır'ımızın gerçek beyefendi yüzünü ve kimliğini her yere taşımaya ve geçmişte üzerimize yapıştırılan kötü yaftalardan kurtulmak istiyoruz. Bu amaçla gittiğimiz her yerde ve kentimize gelecek olan tüm takım ve taraftarlarına bu centilmen yönümüzle örnek bir taraftar olduğumuzu göstermeye devam edeceğiz. Bu konuda yönetimimizinde bizlere çok fazla desteği var.  Bu nedenle çok yakında açılacak olan Dernek Binamızda gerekirse taraftarlarımızı gurup gurup alarak, sinevizyon, slayt gösterileri ve Dicle Üniversitesi'nden hoca isteyeceğiz, Emniyet Müdürümüz Recep Güven ve Kulüp Yöneticilerimizinde katılacağı hoş sohbetler yapmak, taraftarlarımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Stadımızdan özellike bu küfür olayını çıkarıp atacağız. Sahaya en ufak bir toplu iğne dahi atılmasına asla izin vermeyeceğiz. Bunu yapanlar maç için değil, başka amaç uğruna gelmiştir. Onları stadlarımızdan uzaklaştıracağız. Bunu kulüp yönetimiyle el birliği ile çözeceğiz. 

Bugüne  kadar devletten, bakanlardan, vekillere, işadamlarına, olmayan sivil toplum kuruluşlarına muhtaç, dilenci gibi bir kulüp yapısı yılalrca onurumuzu incitmişti. Bugün Diyarbakırspor Türkiye liglerinin tek borçsuz kulübüdür. 1 Kuruş borcumuz yok. Bunu bizlere sağlayan yönetimide buradan unutmamak lazım. Tüm sporcu kardeşlerimizin ihtiyaçları banka gibi karşılanıyor. Bunu tek başına bir kişinin yaptığını özellikle göz ardı edilmemesi gerekiyor. 

Ayrıca Diyarbakırspor Dernekler Birliği olarak istanbul'da bizleri ve Kulüp Başkan vekilimizi ağırlayarak yakından ilgilenen Diyarınsesi spor koordinatörü sayın Celal Güney'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Herkesin geri çekildiği, Diyarbakırspor defeterini kapattığı günlerde bile bizlere desteğini esirgemeyen, hiç bir menfaat beklemeden sabahlara kadar bizlerle diyalog halinde olan,  Celal Güney ve şahsında tüm Diyarınsesi ekibine bizlere İstanbul'da gösterilen yakın ve sıcak ilgilerinden dolayı tarf-aftarlarımız adına teşekkür ediyoruz."

HABERE YORUM KAT