1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarlar Kayyuma aday oldu
Taraftarlar Kayyuma aday oldu

Taraftarlar Kayyuma aday oldu

Son 4 yılda art arda küme düşerek, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şekilde süper ligden amatör liglere kadar gerileyen 45 yıllık mazisı olan Diyarbakırspor'da taraftarlar kulübe sahip çıktılar.

A+A-

Diyarbakırspor'a taraftarlar sahip çıktılar.

Mahkeme tarafından atanan son kayyum Abdulkadir Duran'ın da görevi iade etmesinden sonra kimse sahiplenmeyince, taraftarlar kulübün kapanmasını önlemek için göreve soyundular.

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay dün mahkemeye başvurarak kayyum olma talep dilekçesini sundu. Tugay, kulübün kapanmaması için mücadele verdiklerini belirterek, "Biz bitti demeden, bu kulübü kimse kapatamaz" dedi.

KAPATILSIN DİYE UĞRAŞANLAR VAR

Tugay, "Bu kulübün özellikle kapanmasını dört gözle bekleyen kesimler olduğunu, bunların amaçlarının ve hesaplarının ne olduğunu kamuoyu çok iyi biliyor. Özellikle kulübün borçlarının aşırı bir şekilde göstererek kamuyoyuna servis edenler var. Bunların hesabı farklı, bunların amacının ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Mevcut kayyumda görevi mahkemeye  iade etti.  Bu saatten sonra birileri çıkmazsa mahkeme klübün dernek statüsünü kaldırarak, kulübü kapatacaktı.. Bu nedenle bizler kulübün gerçek sahipleri göreve soyunduk. Yeterki bu çınar yıkılmasın, yaşasın diye bugün Mahkemeye başvurarak kayyum talebinde bulundum.

ÖZELLİKLE ŞİŞİRİYORLAR

Bu kulübün borcunu özellikle 33 Milyon TL göstererek, kapatılsın diye gece gündüz uğraşanlar çok iyi biliyorlarki gerçekte olan borç 15 Milyon TL'dir. Bu rakamında çok altında bu iş çözülür kendileride çok iyi biliyorlar. Ama kasıttlı olarak bunları yazıyorlar ki kimse gelip kulübe sahip çıkmasın, amaçları, hesapları farklı. Buna rağmen bu konuşulan rakamlar bile bu kentin ayıbıdır. Sonuçta bu rakamların, büyük takımlardaki sadece bir oyuncuya bedel olduğunu herkes görüyor. Hangi kulübün borcu yok, Liglerde bu rakamların çok çok üstünde borcu olan bir çok kulüp var.

BORÇLARIN TÜMÜ SİLİNECEK

Zaten bu borçların tümünün uydurma ve şişirme olduğunu, soruşturmalar açıklansaydı hepsi silinecekti. 3 Yıldır sümen altı edilen soruşturmalar için, hem başbakanlığa, hem adalet bakanlığına yazı yazdım. Geçtiğimiz hafta Vali beye, bugün burdaki hakime söyledim, bu soruşturmalar açıklansa, Diyarbakırspor'un 1 kuruş borcu kalmadığı gibi, o para bekleyenlerin bir çoğunada zimmet çıkacaktı. Hatta belki bir çoğu ceza alacaktı, fakat karanlık eller durmadı, birileri soruşturmaları sümen altı ettirdi. Bunun için bir tane vekil, bir tane bürokrat ortaya çıkıpta, "nerde bu soruşturmalar, neden açıklanmıyor, 3 ay dünya kadar adamı ifadeye aldınız ne oldu bunun sonucu, neden 3 yıldır bunu açıklamıyorsunuz diyen, hesap soran yok. Bunlar hepsi bu kentin kara talihidir, sahibimiz yok dediğimiz olay budur işte.

BU KENTİN AYIBIDIR

Amacımız bu kulübü yaşatabildiğimiz kadar yaşatmak. Diyarbakırspor 45 yılda dünyaya mal olmuş bunca taraftarıyla, 2 milyonluk kentte birileri sahip çıkmıyorsa,  bu kent için utanç kaynağıdır. Bu kulüp bir çok kişiye basamak oldu, çoğuna servet, makam sağladı.  Şİmdi bu kesimler kapatılsın diye uğraş vererek asıl gerçek yüzlerini gösteriyorlar, bunun adına hıyanet demiyecezde ne diyeceğiz.

Geçtiğimiz hafta sayın Valimizlede görüştük, destek talebinde bulunduk. Bizleri çok sıcak bir şekilde karşılayan Sayın Valimizden oldukça umutluyuz. Diyarbakırspor'u yaşatmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağımızı herkes bilsin"

Benim amacım kulübü hiç olmazsa bu yıl amatör dahi olsa liglere dahil etmektir. Aday varsa, kongreye götürmek asıl görevimizdir."

KAYNAK:DİYARİNSESİ.ORG

HABERE YORUM KAT