21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır24 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara18 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,644
  %0.91
 • Dolar
  3,0870
  %0.92
 • Euro
  3,3557
  %0.35

Taraftarlar Erdoğan'ı karşıladılar

Taraftarlar Erdoğan'ı karşıladılar

16 Kasım 2013 Cumartesi 12:04

Diyarbakırsporlu taraftarlar Başbakan'ın otübüsünü hava alanı çıkışında durdurarak Erdoğan'a forma hediye vererek "Diyarbakır'a Hoşgeldiniz sayın Başbakanımız" dediler.

erdogan.jpg

Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, 2.Başkan Orhan Tuma ve Tribün Lideri Fırat Güneş, bugün kente gelen Başbakan Erdoğan'ın gezi otübüsünün hava alanı çıkışında durdurarak, Başbakana ulaşmak istediklerini söylediler. Bunu otübüsün içinden gören Erdoğan, talimat vererek otübüsün içerisine girmelerine izin verildi. Yaklaşık 5 dakika gezi otübüsünün içinde Erdoğanla görüşen taraftarlar kulüplerinin sorunları dile getirdiler.

Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Tugay, Orhan Tuma ve Fırat Güneş yanlarında getirdikleri arkasında Recep Tayyip Erdoğan yazılı formayı Başbakana verdiler. Tugay burada Erdoğan'a "Sayın Başbakanım öncelikle barışın kentine, Diyarbakırımıza hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Bizler Diyarbakırspor Taraftarı adına buradayız. Sizleri burada görmekten çok mutlu ve onurluyuz. Barışın tesisi için, çözüm için burada olmanızdan dolayı ayrıca çok umutluyuz. Bizler artık bu ülkede kardeşliğin ön plana çıkmasını, silahların susmasını, kardeş kanının asla dökülmemesini istiyoruz. Memleket olarak, ülke olarak bunlara hasretiz. İnşallah sayenizde bu sorunların aşılacağı inancındayız.  Diyarbakırspor'un bildiğiniz gibi çok fazla sorunları vardı, bunları aşmak için Yeni Diyarbakırspor ile eskisini bir çatı altına topladık. Kulüp başkanımız tek başına tüm sorunları tek tek aşıyor. Bizim sizden isteğimiz Diyarbakırspor için, bu kentin çocuklarına kalıcı tesisler ve yeni stadımızın bir an önce bitirilmesini istiyoruz.  Diyarbakırspor taraftarı olarak sizi yüreğimize basıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan sorunları tek tek dinledi ve not aldı. Erdoğan "Diyarbakırspor ülkemizin güzide kulüplerinden biridir. Sorunlarının çözümü konusunda elimizden geleni yapacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Umarım en kısa sürede yeniden süper lige geri gelir." dedi.

Okunma Sayısı : 16051
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com