1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarın hiç umudu kalmadı
Taraftarın hiç umudu kalmadı

Taraftarın hiç umudu kalmadı

Diyarakırspor'da sorunlar bitecek mi?, kongrede yönetim oluşacak mı, Valilik destek verecek mi?..

A+A-

Tüm bu soruların cevabı yarın yapılacak olan konrede alınacak. Son 4 sezonda süper ligden, amatör liglere kadar düşen Yeşil-Kırmızılı kulüpte taraftarların tek umudu kente yeni atanan Vali Cahit Kıraç'ta. Daha önce taraftarların randevusunu kabul ederek kulübün sorunları hakkında bilgiler alan Kıraç'ın yarın ki kongre'ye gidip, gitmeyeceği henüz belli değil.

Kulüp hakkında açılan soruşturmaların sümen altı edildiğini iddia eden taraftarlar, kentin yöneticilerinin, işadamlarının, belediyelerin  ve kurumlarının duyarsızlığına isyan ettiler.

Diyarbakırspor Taraftarları Dernekler Birliği Yönetimi yarın ki kongre öncesi bir çağrı yaparak, "Diyarbakırspor ölmesin, yaşatalım" mesajı verdiler. Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay, yarın ki kongreden umutları olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Diyarbakırspor'un yarın kongresi var.  Bizim gördüğümüz kadarıyla ciddi bir adaylık söz konusu değil. Taraftarlar olarak tek umudumuzun valilik olduğunu daha öncede söyledik. Çünkü kulübün başına, mutlaka bir devlet sopası lazım. O kadar çok şişirilmiş borç ve sorunlar var ki. Bunların üstesinden bireysel olarak başa çıkmanın imkanı yok. Örneğin soruşturmalar 3 yıldır sonuçlanmıyor. Bir çok kulüpte 3 ayda sonuca giden mahkemeler, maalesef burada farklı işliyor. Burada devletin makamlarının çalıştırılması gerekiyor. Suçlular, kulübün canını yakanlar, göbeğini kaşırken, herkes kafasını kuma gömmüş bakıyorlar. Bu koca çınar için çalmadık kapı bırakmadık, sesimizi kimse duymadı, tek umut yeni valimiz Cahit Kıraç'tır. Daha önceki görüşmelerimizde çok sıcak karşılamıştı. Daha sonra kongre öncesi randevu taleplerimiz maalesef cevaplanmadı. Bu da umudumuzu kırıyor. Diyarbakırspor bu kentin en önemli sembolüdür. Nedense koskoca bir kent, bir kulübün yaşatamıyor. Cumartesi günü yapılacak kongrede valiliğin önderlik yapması bir çok sorunu çözecektir. Yoksa bu kulüp kapanır. Bu halkın, taraftarlarımızın buna asla tahammülleri olmaz" 

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT