1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftarın erteleme tepkisi haberimiz ses getirdi
Taraftarın erteleme tepkisi haberimiz ses getirdi

Taraftarın erteleme tepkisi haberimiz ses getirdi

DİYARİNSESİ.ORG - Geçtiğimiz hafta sitemizde yayınlamış olduğumuz "Erteleme kararı keyfidir, insanları soğuttular" başlıklı haberimiz medyada geniş yer buldu.

A+A-
Diyarbakır'da yaşanan olayların ardından 3 haftadır yapılamayan spor müsabakalarının, sükunete rağmen ertelenmesini okurlarına servis eden Diyarınsesi'nin yaptığı haber bir çok büyük medya servislerinde yer buldu. sitemizde 18. ekim 2014 tarihinde yayınlan haberimiz http://www.diyarinsesi.org/haber/erteleme-karari-keyfidir-insanlari-soguttular-54495.htm
 
Milliyet Gazetesi ve Doğan Medya Grubuna ait haberler.com sitesinde bugün yayılanan haber:
 
Diyarbakırspor Taraftarları Erteleme İstemiyor
 
Diyarbakır'da iki haftadır neredeyse tüm spor aktivitelerinin güvenlik gerekçesiyle iptal edilmesi taraftarların tepkisine neden oldu.
 
Diyarbakırspor taraftarları kentlerindeki maçların ertelenmesini istemiyorlar. Geçtiğimiz haftalarda Diyarbakır'da yaşanan olayların ardından kentte sukünetin gelmesine rağmen spor müsabakalarının ertelenmesi taraftarların tepkisine neden oluyor.
 
BİRİLERİ BU KENTTE SPOR YAPILMASINI İSTEMİYOR
 
Diyarbakırspor Taraftarları adına konuşan Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, "Birileri bu kentte spor yapılmasını hatta sosyal bir etkinlik bile istemiyor. İstanbul'da aylarca süren Gezi eylemlerinde kentin altını üstüne getirdiler yine de tek bir Müsabaka ertelenmedi. Kim ne derse desin, kanunlar ve uygulamalar maalesef Diyarbakır'da ayrı başka kentlerde ayrı uygulanıyor. 80'li yıllarda sıkıyönetimlerde bile ertelenmeyen karşılaşmalar 2014 yıllında birilerinin keyfi kararıyla insanlar mağdur ediliyor. Bu antidemokratik uygulamaları bu ülkede kimse görmüyor mu?. Bizleri spordan soğuttular. Heralde bu kararı alanlar sırf kendi koltuklarını düşündüklerinden yakında kimselerin sokağa dahi çıkmasını istemeyecekler. Bu durumu ve bu kararları alanları kınıyoruz. Üstelik alınan bu keyfi kararlardan ne kulüplerin bilgisi alınıyor, ne de kimseden görüş isteniyor. Maalesef muz ülkelerinde dahi görülmeyen anti uygulamaları, bu devirde yaşamaya başladık" dedi.

HABERE YORUM KAT