1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar umudunu Erdoğan'a bağladı
Taraftar umudunu Erdoğan'a bağladı

Taraftar umudunu Erdoğan'a bağladı

45 yıl aradan sonra amatör liglere düşen Diyarbakırspor'un tek umudu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da.

A+A-

Mayıs ayı içerisinde bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere  Diyarbakır'a gelecek olan Erdoğan için Diyarbakırsporlu taraftar kendisini çiçeklerle karşılayacak.

Türkiye'de esen barış rüzgarlarıyla birlikte, özellikle Güneydoğu'da  Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi heyecenla ve merakla  bekleniyor.

Bu arada Türkiye Liglerinde Güneydoğu'dan  Gaziantepspor'un dışında kulüp kalmaması nedeniyle kulüplerine destek isteyecek olan Yeşil-Kırmızılı taraftarlarda Erdoğan'dan destek isteyecekler. 45 yıllık bir camianın yerle bir olmasından sonra kimsenin sahiplenmediği Diyarbakırspor bu yıl amatör liglerde mücadele edecek.

Diyarbakırspor'lu taraftarlar,  bazı kesimlerin özellikle kulübü kapattırmak  için büyük bir çaba içerisine girdiklerini belirterek, olmayan hayali borçlarla kulübü sahiplenmek isteyenlerinde önünün  tıkandığını söyleyerek, Diyarbakırspor büyük bir komployla yok edilmiştir, dediler.

Diyarbakırspor Dernekler Birliği adına konuşan Başkan Ramazan Tugay, Orhan Tuma ve amgo Fırat Güneş özetle şunları ifade ettiler:"Diyarbakırspor üzerinden rant sağlayan kesimler var, bunlar bugün kulübün  kapanmasını özellikle istemektedirler. Kulübü soyup soğana çevirenler, hepsi şimdi ortadan kayboldular. Şimdilerde kendilerine yeni kaynaklar yaratmanın peşindeler. Son umut Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. kendisini çiçeklerle, davul zurnalarla karşılayacağız. Diyarbakrıspor olayını birde bizden dinlemesni isteyeceğiz. Bu takımı bu hale getirenleri, soruşturmayi engelleyerek 2,5 yıldır hiç bir şey yapılamamasını sağlayanaları tek tek sayın Başbakana anlatacağız. Bu kulübe 1 verip, 1000 alanları, hayali alacaklarla Diyarbakırspor'un kapanamasına göz yumanları anlatacağız.

Bu Barış sürecinde Diyarbakrıspor içinde bir barış olmasını ve Diyarbakırsporumuzu kurtarmasını isteyeceğiz, bakalım o alacağı olanlar hangi deliklere kaçışacaklar.. Yazık günah, halen ölüden medet umanlar var. Başbakanımız için mektup hazırladık bunları kendisine vereceğiz" dediler.

HABERE YORUM KAT