1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar maça girmek için eziyet çekiyor
Taraftar maça girmek için eziyet çekiyor

Taraftar maça girmek için eziyet çekiyor

Diyarbakırspor, Boluspor maçı için stada gelen binlerce taraftar, maç başlamasına rağmen içeriye giremediler.

A+A-

Diyarbakırspor, Boluspor maçı için Atatürk Stadına gelen binlerce taraftar, maç başlamasına rağmen içeriye giremediler. Saatler önce maça girmek için gelen bir çok taraftar, düzensiz ve yetersiz girişler yüzünden, maça giremeden evinin yolu tuttu.

Yıllardır kangrane dönen bu soruna acilen  çözüm isteyen taraftarlar bu duruma  isyan etti.  Bugün Boluspor maçı için trübünlere girmek için kuyruklarla cebelleşen taraftarlar, özellikle maraton trübünü girişlerinde ki bitmek tükenmek bilmeyen kuyruklarla karşılaştılar.  Maraton trübünü girişlerine konan turnikelerin sayısının yetersiz olması, kuyrukların daha da uzamasına neden oldu.

 Diyarbakırsporlu taraftarlar, bu sorunun yıllardır dile getirildiğini ama sorunun bir türlü çözülemediğini, artık Diyarbakırda  oynanan maçların seyircilerimiz için  çileye ve eziyete dönüştüğünü dile getiren taraftarlar, Yönetimin   bu soruna acil olarak bir çözüm bulmasını  istediler.

Sitemize gelen maillerde Taraftarlar özetle "Maç yarım saattir başlamış, taraftar halen içeriye girmek için uğraşıyor, biz takımımıza destek vermek ve eğlenmek için buraya geliyoruz.  Maçlara girmek için saatlerce kuyruklarda eziyet çekiyoruz, boğuşuyoruz.. Bu şekilde devam ederse, ileri ki haftalarda, trübünlerin büyük bir bölümünü boş görürlerse, yönetim sakın taraftarlara sitem etmesin" dediler.