1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Tanıtım Günleri'nde Karlıova standına yoğun ilgi
Tanıtım Günleri'nde Karlıova standına yoğun ilgi

Tanıtım Günleri'nde Karlıova standına yoğun ilgi

BİNGÖL - İstanbul'da ilki düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri'nde Karlıova standına yoğun bir ilgi gösterildi.

A+A-
İstanbul Feshane'de 4 gün boyunca sürecek tanıtım günlerinde Bingöl'ün kültürü, sanatı, yemekleri ziyaretçilere tanıtıldı.
 
Feshane'de başlayan açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bingöl İlçe Kaymakamları, belediye başkanları ve STK temsilcileri katıldı. Feshane'de açılan stantlarda Bingöl ve ilçelerinin yöresel yemekleri, kavurma, bal, peynir ve ceviz gibi gıdalar sergilendi.
 
Gün boyu ziyaretçi akınına uğrayan Karlıova standında yoğun ilgiden dolayı zaman zaman izdiham yaşanırken, gelen misafirlere Karlıova yöresel yemekleri, bal ve peynir ikram edildi. Ekranda gösterime sunulan Karlıova belgeseli gurbetçilerin yoğun ilgisini çekti. Karlıova'yı merak eden yabancı misafirlere ise ilçe hakkında bilgi verildi. Feshane açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Bingöl'ün en önemli servetinin insanlık olduğunu söyledi.
 
Bakan Yılmaz, "Özellikle Bingöl'den göç eden hemşerilerim gittikleri yerlerde Bingöl'ün temsilcisi olarak görüyorum. Bingöl ile bu iller arasında bir köprü olarak görüyorum. Bingöl'lü olmak ile İstanbul'lu olmak birbirini dışlayan değil birbirini tamamlayan kavramlardır. Biz sizlerden hem sonuna kadar Bingöl'lü olmanızı hem de sonuna kadar İstanbullu olmanızı istiyoruz. İçinde yaşadığınız şehrin siyasetiyle, sivil toplumuyla, ekonomik faaliyetiyle bütünleşip o şehri diğer bütün unsurlarıyla birlikte daha ileri götürmeye çalışırken bir taraftan da Bingöl'ü unutmamanızı istiyoruz" dedi.
 
Tanıtım günleri 16 Kasım'a kadar devam edecek.
 
(HS-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT