1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Talay ve Çiçek’ten Demokrasi Nöbeti’nde 4 bin kişiye yemek ikramı
Talay ve Çiçek’ten Demokrasi Nöbeti’nde 4 bin kişiye yemek ikramı

Talay ve Çiçek’ten Demokrasi Nöbeti’nde 4 bin kişiye yemek ikramı

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Ziya Talay ve Zafran Yemek Ltd. Şti. İşletmecisi Burhan Çiçek Diyarbakır’da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara 4 bin kişilik yemek dağıttı.

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’nin her yerine olduğu gibi Diyarbakır’da da halk demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği Demokrasi Nöbeti’ne kamu kurum amirleri, STK’lar, siyasiler ve çok sayıda işadamı da katılıyor.

Kamu kurumlarının çadır kurduğu ve halka ikramların yapıldığı Demokrasi Nöbeti’nde AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Ziya Talay ve Zafran Yemek Ltd. Şti. İşletmecisi Burhan
Çiçek de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara 4 bin kişilik yemek dağıttı. 

15 Temmuz akşamı Türkiye Halkı demokrasinin ve Hükümetin yanında yer alarak Vatanına ve Bayrağına sahip çıktığını belirten AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Ziya Talay, “Türkiye’nin huzuruna, birlik ve beraberliğine kasteden bir grup azınlık, Büyük Türkiye Halkının şaha kalkmasıyla büyük hayal kırıklığına ve bozguna uğramıştır.

Diyarbakır İlimizde ve Tüm Türkiye’de Halk dik duran Başkomutanımız ve Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Vatanına sahip çıktığı zaman mucizeler meydana getirerek Ülkenin istikrarını ve güvenliğini sağlamıştır” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Diyarbakır halkının ve kendilerinin sokaklara döküldüğünü dile getiren Talay, “Başkomutanımız ve Seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkın çağrısıyla Diyarbakır halkı sokaklara dökülmüş, Vatanına sahip çıkmış ve Demokrasi nöbetine başlamıştır. Milletimize ve milli iradeye kast eden bu alçak vatan hainlerini en şiddetli bir şekilde lanetliyor, yüce Türk adaletinin bu hainlere hakkettiği cezayı vereceğine gönülden inanıyorum. Biz herzaman devletimizin hükümetimizin sn cumhurbaşkanımızın yanındayız bizler darbeleri gördük Allah kimsenin başından devletimizi eksik etmesin.

Darbeler insanlığa yakışmıyor başkomutanımız cumhur başkanımız sn recep tayyip Erdoğan bey meydanlardan çekilin söyleyene kadar meydanlardayız ölümde olsa onun izindeyiz kalkıp oturalım dua edelim böyle değerli cumhurbaşkanımız var Allah razı olsun binlerce defa devletin maaşlarını alıyorlar ihanet çeteleri ve rahatlık batıyor işte hüsrana uğruyorlar ihanetin bedelini ödüyorlar. bu aziz halk bırakır mı üç beş çapulcuya bu mukaddes topraklarımızı” diye konuştu. 

Diyarbakır halkının dik duruşunu ilk günden beri gösterdiğini de sözlerine ekleyen Talay, “Diyarbakır Halkının İlk andan itibaren Darbeye karşı duruşu ve Demokrasi nöbetinde göstermiş olduğu onurlu duruş karşısında vicdani sorumluluğum gereği birlik ve beraberliğimiz adına Bu akşamki Birlik ve beraberlik yemeğini organize ederek bir nebzede olsa katkıda bulunmaya çalışmaktayım.

Türkiye’nin huzuruna, birlik ve beraberliğine kasteden bir grup azınlığın yapmış olduğu saldırılarda, ülkemiz ve demokrasimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diler, gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Cenabı Allah Diyarbakır İlimizi ve Cennet Ülkemiz Türkiye’yi ile İslam Coğrafyası’nı her türlü kaza, bela ve musibetten korusun” dedi. 

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra 4 bin kişiye yemek dağıtımı yapıldı. Ardından fatiha ve duaların okunduğu yemekte birlik ve beraberlik mesajları da verildi. 

HABERE YORUM KAT