1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Taksiciyi bıçaklayıp parasını gasp etti
Taksiciyi bıçaklayıp parasını gasp etti

Taksiciyi bıçaklayıp parasını gasp etti

Diyarbakır'da ticari taksi sürücüsü Mahmut Tanrıverdi (48), aracına müşteri gibi binen kimliği belirsiz bir kişi tarafından önce bıçaklandı, ardından gasp edildi.

A+A-

DİYARBAKIR - Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır merkezde ticari taksi sürücülüğü yapan Mahmut Tanrıverdi' (48)nin aracına müşteri gibi binen kimliği belirsiz bir kişi, kendisini Bismil'in Aslanoğlu köyüne götürülmesini istedi.

Araç Bismil kâğıtlı köyü mevkiine geldiğinde ise yolcu olarak binen şahıs sıkıştığını ve aracı durdurmasını istedi. Bunun üzerine taksici Mahmut Tanrıverdi, aracı yol kenarına çekti.

Araçtan inen şahıs, belinden çıkardığı bıçakla taksicyi boğazından, ensesinden ve karnından yaraladı. Daha sonra başına sert bir cisim vurdu. Ticari taksi sürücüsü Mahmut Tanrıverdi'nin öldüğünü zanneden saldırgan, bir miktar para ve cep telefonunu alarak kaçtı.

Yoldan geçen vatandaşlar tarafından Bismil Devlet Hastanesine getirilen Tanrıverdi, ambulansla Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine sevk edildi.Tanrıverdi, hastane polisine verdiği ifadesinde uzun boylu ve esmer bir şahıs tarafından gasp edildiğini söyledi. Olay ilgili jandarma soruşturma başlattı.

 

(Hasan Gündüz - İLKHA)