1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Takımlara destek çağrısı
Takımlara destek çağrısı

Takımlara destek çağrısı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, kentin profesyonel ligdeki 2 takımına destek çıkılması çağrısında bulundu.

A+A-

Yeşil-Kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır'daki profesyonel takım sayısının artması gerektiği vurgulanarak, 0-24 yaş gurubu 500 binin üzerinde genç nüfusu bulunan kentte profesyonel kulüplerin sayısının çoğalması gerektiğine inanıldığı belirtildi.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta Play-Off'a kalan Büyükşehir Belediyespor, hem kendi takımlarına hem de Diyarbakırspor'a sahip çıkılmasını istedi.  Diyarbakır'daki profesyonel takım sayısının artması gerektiği vurgulanan açıklamada, 0-24 yaş gurubu 500 binin üzerinde genç nüfusu bulunan kentte profesyonel kulüplerin sayısının çoğalması gerektiğine inanıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Şu anda kentimiz 2 profesyonel takımla temsil edilmektedir. Bu sayının çok daha fazla olması, hatta 5-6 olması gerektiğine inanıyoruz. Şehrimizin bütün sporseverlerinin Play-Off'a kalan 2 takımımızın etrafında kenetlenmesi doğru bir anlayış ve yaklaşım olacaktır. Kulüplerimizi kamplaştıran gruplaştırıcı yaklaşımın bu kente hiçbir getirisi olmayacaktır. Herkesin dayanışma duygularıyla kentin başarılarında buluşması önemlidir” denildi.
'Her iki takım da desteklenmeli'
Halkın Play-Off'a kalan iki takımı da desteklemesinin kentin yararına olduğu dile getirilen açıklamada bazı uyarılara da yer verildi. Açıklama şu sözlere yer verildi:
“Sorumluluğumuzun bilincinde olan bir yönetim anlayışıyla, son günlerde geliştirilen suni tartışmaların ve ayrıştırıcı provakatif söylemlerin içerisinde olmadığımızı belirtmek isteriz. Gün şehrimizin değerlerini yüceltme ve değerlerine değer katma günüdür. Spor bileşenlerini kamplaştıran, ötekileştiren ve ayrıştıran anlayışları red etme günüdür. Her iki takımımız da desteklenmelidir.”

HABERE YORUM KAT