1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Tahir Elçi cinayetinin delilleri ayaklar altında'
'Tahir Elçi cinayetinin delilleri ayaklar altında'

'Tahir Elçi cinayetinin delilleri ayaklar altında'

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi olayıyla ilgili olarak CHP için rapor hazırlayan, Diyarbakırlı gazeteci Naci Sapan, önlem alınamadığı için delillerin ayak altında olduğunu söyledi.

A+A-

Gazeteci Naci Sapan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak raporu hazırlamak üzere Dört Ayaklı Minare ve çevresinde incelemeler yaptı.

Sapan, raporda yer vereceği izlenimlerini Hürriyet gazetesinden Rifat Başaran’a anlattı:

“Olayı incelemeye, 2 polisi katleden taksiden inen şahıslardan başlanmalı. Bu şahısların, Elçi’nin basın açıklaması yaptığı yere yönelmelerinin nedeni, nasıl olup da onlarca kez ateş edilmesine rağmen vurulmadıkları tüm detaylarıyla incelenmeli.

“Polisler kaçan şahıslara, karşıdan gelirken onlarca kez ateş ediyor. Oradaki kepenkler ve duvarlar incelendiği zaman sadece birkaç kurşun izi görülüyor. Onların da ne zamandan kaldığı belli değil. Ancak kaçanların birinin girdiği sokakta bir minibüs var, minibüste yüzlerce kurşun izi dikkat çekiyor.

“Çok iyi bir inceleme yaparak delilere ulaşma ihtimali artık ortadan kalkmış görünüyor. Elçi’nin öldürülmesinin ardından, olayın aydınlanması için bölge kontrol altına alınmalıydı. Ancak olay yerine gittiğimizde, herhangi bir önlem alınmadan, oranın yaya geçişine açıldığını fark ettik.

“Elçi’nin öldürüldüğü yerden yüzlerce insan gelip geçiyor. Olay yeri inceleme numaratörleri konmuş ancak sahipsiz. Biz oradayken, numaratörleri orada oyun oynayan çocuklar topluyordu. Halen Elçi’nin kanı düştüğü yerde duruyor. Şimdiye kadar gerekli deliller toparlanmamışsa, ölümüne sebep olan kurşun çekirdeği bulunamamışsa, bundan sonra bulma ihtimali çok düşük.”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler