1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tahir Elçi cinayeti neden aydılatılamıyor?
Tahir Elçi cinayeti neden aydılatılamıyor?

Tahir Elçi cinayeti neden aydılatılamıyor?

DİYARBAKIR - Diyarbakır Barosu her cuma olduğu gibi bugün de Elçi’yi anmak ve cinayetin aydınlatılması için Diyarbakır Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

A+A-

"EM TE Jİ BİR NAKİN" (SENİ UNTUMAYACAĞIZ)

Avukatlar cübbeleriyle katıldıkları eylemde üzerinde Elçi’nin fotoğrafının bulunduğu, Türkçe ve Kürtçe “Seni unutmayacağız” yazılı pankart açtı. Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Velat Alan, “ Baro Başkanımız Tahir Elçi’nin katledilişinin üzerinden 64 hafta geçti ama Tahir Elçi cinayetinin failleri henüz tespit edilmedi.
 
Gündüz ortası, kameralar önünde işlenen bu cinayet ne yazık ki 64 haftadır aydınlatılamadı. Bizler buradayız katiller ise hala dışarıda. Soruşturma dosyasının bu kadar ağır ilerlemesi ve bu güne kadar sonuçlandırılmaması kabul edilemez bir durumdur. Bu cinayetin aydınlatılmaması öte yandan kamu vicdanını da rahatsız etmektedir.
 
Bizler buradan tekrar haykırıyoruz; bu olay en kısa sürede aydınlatılmalı, katiller ve arkasındaki güçler ortaya çıkarılmalıdır. Bizlere, Diyarbakır Barosuna verilen sözler tutulmalıdır, bu olay ivedi bir şekilde aydınlatılmalıdır. Bizler olay aydınlanana dek bu etkinliğimizi devam ettireceğiz” dedi. 

HABERE YORUM KAT