1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. TADER'den yoksullara giyecek yardımı
TADER'den yoksullara giyecek yardımı

TADER'den yoksullara giyecek yardımı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde faaliyet sürdüren Tayuzak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TADER) tarafından yoksul ve yardıma muhtaç ailelere giyecek yardımında bulundu.

A+A-
TADER Genel Sekreteri Doğan Tayuzak, TADER olarak bu güne kadar Silvan'ın dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahibi yetim ve kimsesiz aileler ile IŞİD zulmünden kaçıp ilçeye gelen Kobanili ailelere insani yardımlarda bulunduklarını söyledi.
 
Tayuzak, "Derneğimizin başkanı baştan olmak üzere tüm üyelerimizle birlikte alan taramasını yaparak yardıma muhtaç ailelerimizi tespit ettik. Ulaşabildiğimiz yoksul ve yardıma muhtaç ailelerimize öncelikle yaşamsal ihtiyaçlarını olan temel gıda maddelerini karşıladık. Mevsimin kış olması itibariyle de okula giden çocuklar için kazakla, bere ve çoraplardan oluşan yardım paketlerimizi okula giderek öğrencilerimize ve ailelerimize ulaştırdık.
 
İlk başta hayırsever iş adamlarımız ve derneğimizin üyeleri ile birlikte başlatmış olduğumuz 'Benim olan, senindir kardeşim' sloganıyla çalışmalarımıza başlamıştık. Bu çalışma alanlarımız gittikçe gelişiyor. Yardıma muhtaç ve fakir ailelerimizin okula giden çocuklarının yanı sıra IŞİD terör örgütü zulmünden kaçan Kobanili ve Şengalli yaklaşık 400 ailelerimize kışlık paketi teslim edildi. Yapmış olduğumuz bu yardımlarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT