1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Tabancayla intihar girişiminde bulundu
Tabancayla intihar girişiminde bulundu

Tabancayla intihar girişiminde bulundu

Diyarbakır'a gelen ve ülkesinde polis olduğunu söyleyen Cevahir Mahmud, eşiyle tartıştığı için parkta başına silah dayayarak ölmek istedi.

A+A-

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Diyarbakır'a gelen ve ülkesinde polis olduğunu söyleyen 25 yaşındaki Cevahir Mahmud, Diyarbakır'da imam nikahıyla birlikte yaşadığı eşiyle tartışıp parkta başına silah dayayarak ölmek istedi. Polis, kadını Kürtçe konuşarak intihardan vazgeçirdi.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi Nevruz Parkı civarına pikniğe giden vatandaşlar bir kadın elinde tabancayı başına doğrultuğunu görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine giden polis ekipleri elindeki silahı bırakması yönünde ikna etmeye çalıştı. Kısa sürede Suriye"deki iç savaştan kaçarak Diyarbakır'a geldiği anlaşılan Cevahir Mahmud, bu kez Kürtçe bilen polisler tarafından konuşularak ikna edilmeye çalışıldı.

Ancak genç kadın ağlayarak elindeki tabancayı bırakmayarak ölmek istediğini söyledi. Bir süre süren çabaların ardından Mahmud'u ikna eden polisler, elindeki silahı almayı başardı. Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen Cevahir Mahmud, verdiği ifadede Suriye'de polis olduğunu ve yaşanan olaylardan kaçarak Diyarbakır'a geldiğini söyledi. Diyarbakır'da ismini vermediği bir kişiyle dini nikah kıyarak evlendiğini belirten Mahmud, "Bu kişiyle tartışınca bunamlıma girdim" dedi.

Mahmud, sağlık kontrolünün ardından evine gönderildi. Mahmud'un silahı birlikte yaşadığı kişiden aldığı ve ruhsatsız olduğu belirlendi.

HABERE YORUM KAT