1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Taahhütname imzaladı
Taahhütname imzaladı

Taahhütname imzaladı

BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Fırat Anlı, canlı zincirinin en önemli parçası olan "Tüm Hayvan Hakları"nı koruyacaklarına ilişkin Diyarbakır HAYTAP Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler ile taahhütname imzaladı.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne giden Anlı, Ekmekçiler ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Nedim Yaşlı ile görüştü. Ekmekçiler, belediyenin her zaman diğer canlılara da en az insanlar kadar değer verdiği için duyduğu memnuniyeti belirterek, "Türkiye genelindeki HAYTAP toplantılarında herkes bizi tebrik ediyor" dedi. "Hayvan haklarının toplumda ve kurumlarda kabul görmesi, hayvana olan merhamet ve şefkatin gelişmesi, toplum yapısında da erdemli duyguların gelişmesini sağlayacaktır" diyen Ekmekçiler, "Şiddete karşı sevgi galip geldiği zaman toplumda daha mutlu ve insani değerleri gelişmiş olacaktır" diye konuştu.
 
TAAHHÜTNAME İMZALANDI
 
Anlı, tüm hizmetlerde belediye ve barınak görevlilerinin gönüllülerle işbirliğine yönelik iletişim içinde olacaklarını belirtti. Anlı, ayrıca toplumdaki şiddet duygusunu yok etmek için hayvan haklarında topluma yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları yapacaklarına dair söz vererek, ilgilii taahhütnameye imzaladı. Anlı , "En keyif aldığım imza oldu" diyerek, hayvanları ziyaret etti.
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT