1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Survivor'da gizlice yemek veriliyor mu?
Survivor'da gizlice yemek veriliyor mu?

Survivor'da gizlice yemek veriliyor mu?

Ali Eyüboğlu dört gün geçirdiği Dominik'te Survivor'da yaşananları anlattı. İşte Survivor hakkında merak edilenler.

A+A-
Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, Survivor All Star'ı ziyarete için Dominik'e gitti. Eyüboğlu, dört gün geçirdiği Dominik' teki tüm yaşananları bugünkü köşesine taşıdı. Eyüboğlu yazısında her Survivor sezonu ortaya atılan 'Yarışmacılara gizlice yemek veriliyor' iddialarını da bizzat yerinde gözlemlemiş biri olarak cevapladı.
İşte Ali Eyüboğlu'nun o yazısı;
 
YARIŞMACILARA GİZLİCE YEMEK VERİLİYOR MU?
 
Yemek ve tuvalet, insanın en doğal ihtiyaçlarından ama söz konusu 'Survivor' olunca, ikisi de eziyete dönüşüyor... Hindistan cevizi yiyip, üzerine bir şişe de su içince, Dominik ormanları emrinize amade.
 
'Survivor All Star' için Dominik'e gideceğimi öğrenen herkesin yanıtını merak ettiği iki soru vardı. Biri, “Yarışmacılar, gerçekten aç kalıyor mu? Kameraların kayıtta olmadığı yerlerde onlara gizlice yemek veriliyor mu?”, diğeri de Yarışmacıların tuvalet ihtiyaçlarını nasıl karşıladığı...
 
Eski yarışmalarda ne olup bittiğini bilemem. 'Survivor All Star' nedeniyle dört gün geçirdim yarışmacılarla birlikte. Bu süre içinde yarışmacılara gizlice yemek verildiğine dair hiçbir ipucuna rastlamadım.
 
Kameralar önünde de açıklandığı gibi belli sürelerde pirinç, yağ ve hamur gibi erzak veriliyor ekiplere. Ayrıca yarışmalarda diledikleri kadar su iç me imkanları var. Gerisi yarışmacıların ve ekiplerin yeteneklerine bağlı. Kimi balık tutuyor, kimi ormanda fıstık buluyor, kimi kokonat ve Hindistan ceviziyle idare ediyor.
 
'Survivor All Star', 'Survivor'lardan farklı olarak bolca ödül yarışmalarının yapıldığı bir arena. Ödül oyununu kazananlar için açlık söz konusu değil, ama kaybedenler için her yarışma bir yıkım. Çünkü ha bire zorlu etaplarda yarışıyor, ha bire sakatlanıyorlar. O yüzden de acı ve açlık içinde dönüyorlar koylarına... Tabii sinirler gergin bir şekilde...
“Peki tuvalet ihtiyaçlarını nasıl gideriyorlar?” derseniz, Dominik ormanları emirlerine amade... “Nasıl yani?” diyenlere denenip, test edilmiş bir reçete:
 
Yiyin bir Hindistan cevizi, için üzerine bir şişe su, birkaç saat sonra görürsünüz her yerin tuvalet olup olmadığını...
 
Hayatta kalma savaşı
 
Acun Medya ekibinin konakladığı Las Terrenas'tan yarışmacıların kaldığı koya gidiş, tekneyle 45 dakika.
 
Biz gittiğimizde hava pırıl pırıldı. Ona rağmen deniz acayip dalgalıydı. Tekne pat pat diye dalgalara çarptıkça okyanusun suyu çarptı yüzümüze.
 
Bir yerlere sıkı sıkı tutunmazsanız, her an denize uçmanız söz konusu...
 
Her Sabah 06.00'da yarışmacılarla söyleşi için bu yolu kat eden ekip, “Yağmur ve rüzgar olduğu zaman bu seyahat tam bir işkence” dedi. Yarışmaların yapıldığı yerler, Las Terrenas'ın civarında. O yüzden her yarışma günü yarışmacılar katlanmak zorunda bu gidiş gelişe... 
 
Grup içindeki gruplaşmalar
 
'Ünlüler'in olduğu koy, daha aydınlık ve düz, 'Gönüllüler'in koyu hem karanlık, hem dağ bayır.
 
'Ünlüler' Hindistan ceviziyle karşıladı bizi. 'Survivor'dan 'Survivor'a pirinç pilavı yaptığını söyleyen Merve Oflaz, tuz olmadığından deniz suyuyla pilav pişirdi. Ona göre “Süper”di, bana sorarsanız “Acı”.
 
İki ekipte de birer marangoz var... 'Ünlüler'den Doğukan, 'Gönüllüler'den Hasan, üstlendi bu görevi. Hasan, Doğukan'a oranla daha maharetli. 'Ünlüler'den Doğukan, Merve, Serenay ve Hakan dörtlü ekip oldu. 'Gönüllüler'dense kendini 'Korsan Reisi' ilan eden Turabi, yanına Hilmi Cem ve Taner'i alıp, ekipten koptu. Taner elenince ikili baş başa kaldılar.
 
'Gönüllüler'den ayrı takılan bu ekip, sadece yatma veya yarışma vaktinde geliyorlar bir araya...

HABERE YORUM KAT