1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Survivor All Star’da kim elendi?
Survivor All Star’da kim elendi?

Survivor All Star’da kim elendi?

Survivor All Star yarışma programının büyük Kıbrıs finaline sayılı günler kaldı. Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklamaya göre Kıbrıs finalinin tarihi ve finalistleri belli oldu. Dün akşam Survivor'a veda eden isim Hasan oldu.

A+A-

Survivor All star’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki büyük finale bir hafta kala büyük bir şok yaşandı. Acun Ilıcalı’nın yeniden değiştirdiği kuralllarla Turabi’den başka Cumartesi akşamı da Hilmicem son final oyununa katılmaya hak kazanmıştı. Begüm, HASAN ve Merve Aydın arasında yapılan Pazar akşamı yayınlanan oyunda ise kazanan isim finale gitmeye hak kazanırken, kaybeden iki isim sms oylamasına çıktı. Böylece finale gidecek son isim de elemeyle belli oldu. Ancak son oyunda tam anlamıyla büyük bir şok yaşandı.
 
Begüm, Hasan ve Merve Aydın’ın yarıştığı son oyunda Begüm sürpriz bir şekilde hem Hasan’ı hem de Merve Aydın’ı yenmeyi başararak finale çıkan 3. isim oldu. Böylece Survivor All Star’ın en büyük favorisi olarak gösterilen Merve ve Hasan finali göremeden sms oylamasına kaldı. Kendi takımlarında sms birincisi olan ve performanslarıyla da en iddialı isimlerden olan Hasan ve Merve’den birinin elenecek olması herkesi şok etti. Adada yapılan son konseyde ise elenen isim belli oldu. Survivor All Star’da 28 Haziran Pazar günü elenen Yarışmacı Hasan oldu.
 
SURVİVOR KIBRIS FİNALE KİMLER KALDI?
 
Survivor All Star’da yapılan son ada konseyiyle bu hafta adadaki son final oyununa kalan 4 yarışmacı belli oldu. Survivor’da final oyununda Begüm, Turabi, Hilmicem ve Merve Aydın bu akşam kazanan son isim yarışacak. Kazanan direk olarak son ikili finale gidecek, kaybeden 3 isimden biri ise Kıbrıs’ta yapılacak oylamayla son ikili finale kalacak.
 
BUNDAN SONRA SURVİVOR’DA NE OLACAK?
 
Survivor All Star’da her sene Kıbrıs’ta yapılan son final oyunu bu sene Survivor adasında yapılacak. Finale çıkan 4 yarışmacı bu son oyunda kozlarını paylaşacak ve kazanan isim Kıbrıs’ta son iki kişinin kalacağı finale gitmeye hak kazanacak. Yarışmayı kazanamayan 3 isim ise Kıbrıs’taki finalde canlı yayında sms oylamasına çıkacak ve birinci olan isim son finale kalacak. Böylece son oylamaya kalacak 2 yarışmacı belli olacak ve halk oylamasıyla Survivor All Star’ın şampiyonu belli olacak.

 

fft16_mf5792973.jpeg

HASAN YANLIZOĞLU KİMDİR?
 
20 Ekim 1974 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğmuştur. Aslen Rize Fındıklı’lıdır. İlk okulu Üsküdar’da tamamladı. Ortaokul ve liseyi Pendik Kaynarca’da okudu. 6 yaşında cimnastikle başlayıp aynı zamanda çok sevdiği futbolla da ilgilendi. Sonraki yıllarda yüzme sporunda başarılar kazandı. Ailesinin Pendik’e taşınarak semt değişikliği yapması ve tesis yetersizliği sebebi ile çok sevdiği cimnastik ve yüzme sporundan uzak kaldı. En yakın spor salonu Kung Fu branşında olduğu için çalışmalara burada devam etti. Liseyi bitirmeden okula ara verip 4 sene eğitim hayatından uzak kaldı ve bu 4 yıl bir tekstil fabrikasında çalıştı. Bir yandan da tekvando sporunda hem sporculuk, hem de eğitmenlik yaptı. Aynı yıllarda BJK Spor Kulübü’nde kürek sporu ile ilgilendi. Türkiye’de ilk kürek yarışında Türkiye rekoru kırıp ülkemizi dünyada temsil edip derece elde etti.
 
Daha sonra ara verdiği liseyi bitirip, İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi spor Yönetimi bölümünden mezun oldu. Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg ağırlığındadır.
 
Aynı zamanda 17 yıldır manken olan Hasan Yalnızoğlu Amerikan güreşi sporcusudur. 2010' da Amerikan Güreıp Turkish Power Wrestling’de sıkı bir eğitimden sonra Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu olmuştur. 29 Ocak 2011 tarihinde Ankara’da Atatürk Spor Salonunda yaptığı unvan maçında Turkish Power Şampiyonluk Kemerini Kırkpınar Şampiyonlarından Warrior lakaplı Savaş Yıldırım’a karşı yaptığı karşılaşmadan sonra kazandı. 2. Maçında ise 12 Şubat 2011’de Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yaptığı mücadelede ise unvanını Soldier’a (Çağan Atakan Arslan) karşı korudu. 08 Mayıs 2011 tarihinde unvan koruma maçına çıktı. Dünyanın en güçlü adamı olarak tanınan Strong Man (Ersin Kuruel) ile ringe çıkan Camoka, Bursa Atatürk Spor Salonunda kemerini yine tartışmalı bir kararla koruyabildi.
 
03 Haziran 2012 günü Bursa Atatürk Spor Salonunda Contender Barbar (Alpay Selvi) ile yapılacak olan maça; 2012 Survivor Türkiye’de yarışmasında yarışmacı olarak Dominik’de olduğu için katılamadı ve “Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu” unvanının askıya alınmasına sebep oldu.
 
Camoka lakabıyla ringe çıkan Hasan Yalnızoğlu, Bilgehan Demir ile kurdukları Kickboks Federasyonu’na bağlı olarak Turkish Power isimli yerli Amerikan güreşi takımı ile turnuvalar düzenlediler. Bir sene gibi kısa bir süre içinde de 21 sporcusu olan bir topluluk haline geldiler. Alman bir antrenörün çalıştırdığı Turkish Power takımında yer almak için; 22 yaşın üzerinde ve lisanslı sporcu olmak, sigara ve alkol kullanmamak gerekliymiş.
 
Spor kariyerinde birçok başarısı olan Yalnızoğlu, daha sonradan dans ve oyunculuk alanında da önemli başarılar elde etmiştir. Sinema filmlerinde de rol almıştır.
 
Kenan İmirzalıoğlu‘nun birinci olduğu 1997 yılındaki “Best Model” yarışmasında Hasan Yalnızoğlu ikinci olmuştur. Hasan Yalnızoğlu, Best Model’de Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte jüriden 28 puan aldı. Puanlar eşit çıkınca jüri başkanı organizatör Erkan Özerman, tercihini Kenan İmirzalıoğlu‘ndan yana kullandı ve Kenan İmirzalıoğlu Best Model seçildi. Ardından Erkan Özerman, Hasan Yalnızoğlu’nu Hindistan’da yapılan “Mister International”yarışmasına götürdü. Hasan Yalnızoğlu bu yarışmada da ikinci seçilerek dünya ikincisi oldu.
 
Koreograf Uğurkan Erez‘den koreografi öğrenirken dansa merak saldı. “Sultans Of The Dance” seçmeleri olduğunu öğrendiğinde girdi ve kazandı. Altı ay sonra da baş dansçı oldu. Hasan Yalnızoğlu 1999 yılında “Sultans of the Dance” ve “Anadolu Ateşi” Dans grubunda baş dansçı olarak görev almıştır. 2002 yılında sahnedeki performansını gören yapımcı “Abdullah Oğuz” Hasan Yalnızoğlu’na “Karaoğlan” dizisinde Camoka rolünü vererek sinema ve dizi hayatını başlattı. Son Osmanlı Yandım Ali, Keloğlan Kara Prens’e Karşı, Karaoğlan ve Kösem Sultan filmlerinde çok önemli karakterleri canlandırdı. Ve aynı yıllarda tiyatro ile ilgilendi ve halen tiyatroya devam etmektedir.
 
Survivor Hasan Yalnızoğlu 2 Aralık 2007 tarihinde kendi gibi dansçı ve 3 yıl önce Müslüman olup Ayşenur adını alan Rus asıllı Tatiana Ruichiana ile evlendi.
 
2012 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başlayan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında, Gönüllüler takımında yer aldı. Yarışmada Nihat Altınkaya birinci olmuş, Hasan Yalnızoğlu burada da ikinci olmuştur. Hasan Yalnızoğlu, Off-Road yarışlarına katılarak, düzenlenen mini Survivor yarışmasına da hakemlik yaptı.
 
Hasan Yalnızoğlu, 2011 yılında “İstanbul Sanat Topluluğu” gurubunda “Silindir şapka” tiyatro oyununda görev almıştır. 2008 yılında ise Tiyatro Om’un sahnelediği “Örselenmiş Ruhlar Resmi Geçidi: Shakespeare Sahnede” Adlı Oyununda oyuncu ve yönetmen yardımcısı görevindeydi.
 
Rol aldığı Filmler ve diziler :

2013 – Karaoğlan

2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam

2011 – Gümüş Lale

2011 – Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu

2010 – Mahpeyker: Kösem Sultan

2010 – İncir Reçeli

2009 – Kahve Bahane

2007 – Dede Korkut Hikayeleri

2007 – Korkusuzlar

2007 – Tılsım Adası

2007 – Son Osmanlı Yandım Ali

2006 – Keloğlan Kara Prense Karşı

2005 – Sen Ne Dilersen

2002 – Karaoğlan(dizi)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler