1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'un dört bir tarafına zırhlı güvenlik kulübesi
Sur'un dört bir tarafına zırhlı güvenlik kulübesi

Sur'un dört bir tarafına zırhlı güvenlik kulübesi

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır’ın Sur ilçesinde her biri 15 ton ağırlığında olan 4 adet zırhlı güvenlik kulübesi kuruldu.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 Aralık 2015 tarihinde sokağa çıkma yasağı başlamış, bu tarihten itibaren de PKK  mensupları ile yoğun çatışmalara girilmişti.

İlçe yaklaşık üç buçuk ayın ardından PKK mensuplarından temizlenmiş ve operasyonlar 13 Mart 2016’da sonlandırılmıştı. Sokağa çıkma yasaklarının kısmen kaldırıldığı ilçede, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik önlemi alınmaya başlandı.

Daha önce PKK mensuplarının kaçmalarını engellemek için Sur’un açık olan yerleri ile kapılarına beton blokların yerleştirilmesinin ardından ilçenin dört yanına her biri 15 ton ağırlığında olan zırhlı güvenlik kulübeleri yerleştirildi. Gazi Caddesi girişi ve Melikahmet Caddesi sonunda görülen 15 tonluk zırhlı güvenlik kulübelerinde 1 adet klima ve ısıtıcı, 2 adet sandalye, 1 adet telefon, 1 adet silah dolabı, 1 adet havalandırma fanı, 2 adet alarm butonu, 1 adet sigorta kutusu, 1 adet ABC tipi yangın tüpünün yer aldığı öğrenildi.

Güvenlik kulübelerinin kentin çeşitli noktalarına yerleştirilmesi bekleniyor.


(YRT-MP-CC-Y)

HABERE YORUM KAT