1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Surlu mağdur ailelere sahip çıkıyorlar
Surlu mağdur ailelere sahip çıkıyorlar

Surlu mağdur ailelere sahip çıkıyorlar

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu, Ramazan ayı nedeniyle kendilerine gönderilen yardımları, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde göç etmek zorunda kalan yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere yetiştiriyor.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu, Sur mağdurlarına sahip çıkıyor. Federasyon yetkilileri, kendilerine M. Arslan Vakfı tarafından gönderilen yardım kolilerini daha önce belirledikleri ailelere dağıttı.

Federasyon Başkanı Bayram Müjde, Başkan Yardımcısı Özlem Çiçek ve Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Adalet Keskin gelen yardım kolilerini Ramazan ayı olması sebebiyle büyük bir özveri ile ailelere kendileri kapıda teslim etti. İlk etapta gelen yardımlar özellikle Sur ilçesinde çıkan terör olayları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere dağıtan Federasyon, yardım dağıttıkları ailelerin her türlü sorunları ile yakından ilgileniyor. Çocuklarla da yakından ilgilenen federasyon yetkilileri, okula gitmeyen çocukların eğitime kazandırılması için büyük bir çaba sarf ediyor.
 
“BÖLGENİN BÜTÜN ALANLARINDA HİZMET VERECEĞİZ”
 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Bayram Müjde, bugün 30 aileye yardımda bulunacaklarını dile getirdi. Müjde, “Bundan sonraki haftalarda yardımlarımız Ramazan ayı münasebetiyle devam edecek. Yıl içerisinde sürekli yardımlarımız olacak. Sadece yardım yapan bir federasyon değiliz. Aynı zamanda eğitim, sağlık, kültür ve bölgenin bütün alanlarında hizmetlerimiz olacak.” dedi.
 
ÇOK VAHİM GÖRÜNTÜLERLE KARŞILAŞIYORUZ
 
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Adalet Keskin ise “Gittiğimiz ailelerde çok vahim görüntülerle karşılaşıyoruz. Yardım götürdüğümüz evlerde çok üzücü durumlar oluyor. Eşi tarafından terk edilen ve hiçbir geliri olmayan, hastalıklı olan, çocuklarını okula gönderemeyen aileler var. Bütün bu ihtiyaçların hepsini karşılamak çok zor ama her gittiğimiz yerde gördüğümüz ihtiyaçları da karşılama adına çalışmalar yapıyoruz.“ diye konuştu.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT