1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Surlu çocuklara tiyatro gösterimi
Surlu çocuklara tiyatro gösterimi

Surlu çocuklara tiyatro gösterimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bir yandan Sur’daki evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere yardım ulaştırırken bir yandan da çocukların rehabilitasyonuna yönelik etkinlikler düzenliyor.

A+A-

Belediye bu kapsamda, 110 çocuğu aileleriyle tiyatroya getirerek, moral bulmasını sağladı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar nedeniyle Sur ilçesini terk etmek zorunda kalan ailelere yönelik sosyal hizmet çalışmasını sürdürüyor.

Şimdiye kadar 4 bin 200 aileye ulaşarak (yaklaşık 30 bin kişi) gıda, giysi, temizlik malzemeleri, yatak, yorgan, battaniye, soba, ısıtıcı, çocuk maması, çocuk bezi, kadınların özgün ihtiyaçları ve mutfak eşyası yardımında bulunan Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yaşananlardan etkilenen çocukların rehabilitasyonuna yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

110 çocuk moral buldu

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Müdürlüğü, Sur’daki evlerini zorunlu terk ederek Yenişehir ilçesi Şehitlik Semti’ne yerleşen 110 çocuğu, aileleriyle birlikte Şehir Tiyatrosu’na (DBŞT) getirdi. Şehir Tiyatrosu’nun Masîrêşka Bîçuk (Küçük Kara Balık) adlı çocuk oyunuyla moral bulan çocuklar, kısa süreliğine de olsa eğlenceli dakikalar geçirdiler.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler