1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Surlu çocuklara film gösterimi yapıldı
Surlu çocuklara film gösterimi yapıldı

Surlu çocuklara film gösterimi yapıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki çocuklara sinevizyon eşliğinde film gösterimi yapıldı.

A+A-

Merkez Sur ilçesi Saraykapı’da Kawar Gençliği ve Sur Halkı İnisiyatifi tarafından düzenlenen etkinlikte Surlu çocuklara sinevizyon eşliğinde film gösterimi yapıldı.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Koordinatör Süleyman Büyük, “Biz Kawar gençliği ve Sur Halkı İnisiyatifi olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Beş altı aydır Sur’daki çocukların psikolojisi bozulmuş durumda. Çocuklar farklı ilçelere gitti. Burada akrabalarından, sağlıklarından, eğitimlerinden oldular. Bundan dolayı böyle bir etkinlik yaptık.

Böylece birbirinden ayrı olan çocukları burada topladık. Sinevizyon eşliğinde hem maneviyatlarını geliştirmek hem de rehabilite etmek amacındayız. Çocuklar şu an şen şakrak. Terörden bıktılar. Bazı kesimler burada bazı çocukları evlerinden aldılar, dağlara çıkardılar. Her türlü olaylarda kullandılar. Biz Sur Halkı İnisiyatifi ve Kawar gençleri olarak buradaki çocukların hem sağlıklı bir şekilde yetişmesi için hem topluma faydalı olabilmeleri için böyle etkinlikleri sürekli yapmaya çalışacağız” dedi. 


(EK-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT