1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriye'ye iki kamyon gıda gönderildi
Suriye'ye iki kamyon gıda gönderildi

Suriye'ye iki kamyon gıda gönderildi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur Belediyesi Eşbaşkanları Seyit Narin, Fatma Şık Barut ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Sur İlçe Başkanlığı, Suriye'de savaştan etkilenen Kürtler için toplanan yardım malzemelerinin yüklendiği iki kamyonu uğurladı.

A+A-

Sur İlçe Belediyesi ve DBP Sur İlçe Başkanlığı, Suriye'de yaşanan iç savaştan dolayı yardım kampanyası başlattı.

Sur Belediyesi Eşbaşkanları öncülüğünde başlatılan kampanya yoğun ilgi gördü. İlçe esnafı, mahalleler ve köyler imkanları doğrultusunda yardımda bulundu. Toplanan yardımlar buğday pazarında bir araya geldi. Sur Belediyesi Eşbaşkanı Seyit Narin, yardımda ilçe başkanlığı, yöneticiler, belediye meclis üyeleri ve çalışanların emeğinin geçtiğini söyledi.

Narin, “Köy komisyonlarımız olmak üzere kardeşlik dayanışmasını gösteren Diyarbakır halkına teşekkür ederim. Savaşların sürdüğü coğrafyada sivil dayanışmanın değeri çok önemlidir. Bugün halkımız göstermiş olduğu sivil dayanışma ile oradaki kardeşleriyle sofralarını paylaşmışlardır. Dayanışmadan ötürü, Sur ilçe halkına, esnafa, köylerine teşekkürlerimizi borç olarak bilmekteyiz. Kampanyamız devam edecektir. Savaş sürdükçe insani yardım da devam edecektir. Suriye ve Sincar'a yardımlarımızı eksik etmeyeceğiz. 4 haftadır süren bir kampanya süreç zarfında 25 ton un, 125 ton ise buğday toplanmıştır” dedi.

Eşbaşkan Fatma Şık Barut ise, Sur ilçesi vatandaşları, köyleri ve esnafının dayanışma halinde hareket ettiğini kaydetti. Barut, “Irak'ın Musul kenti Sincar bölgesindeki işgalden dolayı süren savaş halkımızı mağdur etti. Yardım kamyonları yola çıktı. Bütün köylülerimize teşekkür ediyorum. Dayanışma halinde olan bu paylaşım devam edeceğini umuyoruz. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.


(BE-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT