1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriye'ye 5 kamyon yardım daha gitti
Suriye'ye 5 kamyon yardım daha gitti

Suriye'ye 5 kamyon yardım daha gitti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin başlattığı Suriye'ye yardım kampanyası kapsamında Karavil İş Grubu ve Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası gıda yardımında bulundu.

A+A-

Toplanan 5 kamyon temel ihtiyaç maddesi araçlara yüklendi. Nusaybin Belediyesi'ne teslim edilmek üzere yola çıkan kamyonla birlikte Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu da gitti. Suriye halklarına destek için kampanya devam ediyor.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı'nda bulunan depoda toplanan malzemeler kamyonlara yüklendi. Malzeme yüklenmesine BDP İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Meclis Başkanvekili Eşref Güler, Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Sur Belediyesi Başkan Yardımcısı Turki Gültekin, Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri Metin Kılavuz, Genel Sekreter Yardımcısı Zülfü Atlı, Karavil İş Grubu Başkanı Abdülkadir Karavil, DESOB adına Abdüllatif Akyıl katıldı.

Karavil İş Grubu'ndan, DESOP'tan ve her belediyeden yüklenen kamyonlar Sümerpark'ta birleştirildi. Diyarbakır halkının ve Karavil İş Grubu ile DESOB'un ulaştırdığı malzemeler arasında toplamda 46 ton un, 44 bin 76 litre süt, 9 ton makarna, kuru bakliyat, çocuk maması, çocuk bezi ve muhtelif gıda toplandı.  

Toplanan yardımları kamyona yükleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, özellikle yardımlara ciddi destek veren ve üç kamyon muhtelif gıda yardımında bulunan Karavil İş Grubu ile DESOB'a teşekkür etti. Yardımların devam edeceğini ifade eden Baydemir, “Diyarbakır halkından, Diyarbakır esnafından, Diyarbakır'daki girişimcilerimizden, işverenlerimizden daha yüksek bir destek bekliyoruz. DESOB'un ve Karavil grubunun duyarlılığının bütün girişimcilere örnek olmasını temenni ediyorum.  Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Süt parasıyla Suriye'ye yardım

Bağlar Belediyesi'nde çalışan hizmet alımı personelinin yapmış olduğu yardımı hatırlatan Baydemir, “Aylık çalışma ücreti 700-800 arasında değişen bu personelimiz bu aylık süt ücretini toplayarak bir kamyon gıda malzemesi alıp Nusaybin'e, Rojava'daki kardeşlerine gönderdiler. Doğrusunu söylemek gerekirse ben duygulandım. Bağlar Belediyesi'ndeki çalışanlara teşekkür ediyor, bu tutumun Diyarbakır halkına emsal teşkil etmesini diliyorum. Süt parasını almadılar onunla bir kamyon gıda maddesi aldılar” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT