1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriyeli kardeşine ilaç ol kampanyası
Suriyeli kardeşine ilaç ol kampanyası

Suriyeli kardeşine ilaç ol kampanyası

DİYARBAKIR- İHH İnsani Yardım Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Ercan Yıldız, Suriye'de iç savaş dolayısıyla mağdur olanlara yardımcı olabilmek için kampanya başlattıklarını söyledi.

A+A-

Yıldız, yaptığı açıklamada, Suriye'ye ulaştırılmak üzere "Suriyeli Kardeşine İlaç Ol" kampanyası başlattıklarını, her türlü ilaç, tıbbi malzeme ile bunları alımı için nakdi yardım da kabul ettiklerini belirtti.

Diyarbakır'da bulunan Suriyeli mülteciler için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydeden Yıldız, tesbit ettikleri ailelere, vatandaşlardan topladıkları yardımları düzenli olarak ulaştırmaya çalıştıklarını bildirdi.

"Suriye'de iç savaş dolayısıyla mağdur olan kardeşlerimize bir nebze olsun yardımcı olabilmek için kampanya başlattık" diyen Yıldız, kampanyanın 30 Mayıs'a kadar süreceğini aktardı.

Yıldız, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın ellerinde bulunan kullanılmamış ve son kullanma tarihi geçmemiş ilaç, tıbbi malzeme ve çocuk mamasını yardım olarak kabul ettiğimiz gibi bunların alımı için nakdi yardım da kabul ediyoruz. Yardımlar şubeye ya da açılan banka hesap numaralarına nakdi olarak yapılabilir."

 

Muhabir: Hasan Namlı
Yayınlayan: Nurten Aslan

HABERE YORUM KAT