1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriye ve Sincar halkı için yardım kampanyası
Suriye ve Sincar halkı için yardım kampanyası

Suriye ve Sincar halkı için yardım kampanyası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Sur Belediye Başkanlığı, Suriye ve Sincar halkı için yardım kampanyası başlattı.

A+A-
Suriye'nin Rojava bölgesi ve Irak'ın Sincar kentindeki savaştan kaçıp, Diyarbakır'a yerleşenler için Sur Belediyesi tarafından yardım kampanyası başlatıldı.
 
Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte Rojava ve Sincar halkının ihtiyaçlarının artması üzerine Gazi Caddesi'nde yardım kampanyası başlatan Sur Belediyesi, esnaftan yorgan, battaniye, yatak, halı, elektrikli soba, kuru gıda, kışlık kıyafet gibi çok sayıda ihtiyacın giderilmesi için talepte bulundu. Gazi Caddesi'nde esnafa Rojava ve Sincar halkının ihtiyaç listesini dağıtan Sur Belediye Başkanı Seyit Narin, yardımların belediyeden toplanacağın iletip, esnafa kampanyaya destek verme çağrısında bulundu. 
 
Rojava ve Sincar halkı için yardım kampanyasıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Seyit Narin, kış aylarının yaklaşmasıyla Diyarbakır'a yerleşenlerin ihtiyaçlarının her geçen gün arttığına dikkat çekti. Rojava ve Sincar halkı için sürekli yardım kampanyası düzenlediklerini ifade eden Narin, "Kış koşulları ağır geçeceğinden dolayı yardımlaşma kampanyalarımız artarak devam ediyor. Bugüne kadar esnaflarımızın sergilediği yardımlaşmadan dolayı hem teşekkürlerimizi iletmek hem de yeni kampanyaya destek vermelerini talep ettik. Ağır kış şartlarını da elde edeceğimiz yardımlarla hafifleteceğimize inanıyoruz. Bugüne kadar yardımlarını esirgemeyen halkımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.
 
(ÜN-YRT-SO-Y)
 

HABERE YORUM KAT