1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriye ve Mısır ile Dayanışma programı
Suriye ve Mısır ile Dayanışma programı

Suriye ve Mısır ile Dayanışma programı

Diyarbakır'da "Suriye ve Mısır ile Dayanışma" programı düzenlendi.

A+A-

Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği'nce gerçekleştirilen etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Etkinlikte konuşan Gazeteci Yazar Adem Özköse, yüreğimizin bir parçasının Suriye'de bir parçasının da Mısır'da olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında, Müslümanlara yapılan zulümleri dile getirerek, Dünyanın her tarafında Müslümanların katledildiğini kaydeden Özköse, şunları söyledi:

"Müslüman kardeşlerimizin çektikleri acılar bizim ailemizin acılarıdır. Nerede bir Müslüman varsa orası bizim toprağımızdır. Sınırlarımız tüm İslam coğrafyasıdır. Bundan dolayı aramızdaki suni sınırlar Müslümanları birbirinden ayıramaz. Emperyalistler yapılan zulümleri daha rahat yapmak için suni sınırları çizdi. Suriye ve Mısır'da ve tüm İslam coğrafyasında kardeşlerimize zulüm yapılıyor. Öldürenler Müslüman olduğu için dünyanın sesi çıkmıyor."

"Artık Türkiye eski Türkiye değil "

İmam hatiplilerin bir ideali olması gerektiğini ifade eden Özköse, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu ülkede insanlar sırf Kürt oldukları için köyleri yakıldı, sırf başörtüsü taktığı için okullardan atıldı. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Çok çalışıp kitap okuyup kendinizi geliştirmeniz lazım, çünkü alemi İslamın umudu sizsiniz. Bu zulüm düzenini değiştirecek olan ve yeni bir dünya kuracak olanlar imam hatiplilerdir."

Konuşmanın ardından Grup Yürüyüş'ün verdiği konserle program sona erdi.

HABERE YORUM KAT