1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Suriçi’ni zorunlu terk eden ailelere dayanışma eli
Suriçi’ni zorunlu terk eden ailelere dayanışma eli

Suriçi’ni zorunlu terk eden ailelere dayanışma eli

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere yönelik çalışmaların uzun süredir yürütüldüğünü bildirdi.

A+A-

Belediye, çalışmalar kapsamında, 422 ailenin ziyaret edildiğini, 547 aileye gıda yardımında bulunulduğunu, çocuklara ise kışlık elbise dağıtıldığını kaydederek, yardımların sürdüğünü açıkladı.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zülküf Karatekin, Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere yapılan yardımlara ilişkin açıklama yaptı.

 

Karatekin açıklamada, Sur ilçesinin Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde 2 Aralık 2015’den bu yana devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere yönelik Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir çalışma yürüttüğünün altını çizdi.


Evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerden 872’sinin Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduğunu bildiren Karatekin, yürüttükleri çalışmalar kapsamında oluşturdukları ekiplerin 422 aileyi bizzat kaldıkları yerlerde ziyaret ettiğini ifade etti.

 

547 aileye kuru fasulye, mercimek, makarna, salça, yağ, çay ve şeker gibi temel gıda maddelerini içeren paketlerin teslim edildiğini kaydeden Karatekin, sokağa çıkma yasağının uygulandığı 6 mahalleden Sur ilçesinin diğer mahallelerine gitmek zorunda kalan ailelere de Sur Belediyesi üzerinden yardımları teslim ettiklerini belirtti. Evlerini terk etmek zorunda kalan ailelerin çocuklarına kışlık giysi dağıttıklarını bildiren Karatekin, ayrıca mağdur olan ailelerin “yatak”,  “battaniye” vb. ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.
 
Mağduriyeti gidermeye çalışacağız


Karatekin, “Mağdur olan ailelerimizi bulundukları yerde ziyaret ettik, ihtiyaçlarını tespit ettik. Yardımları, ailelerimize bulundukları yerlerde elden teslim ediyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarla ailelerimizin kısmen de olsa mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz. Hem aile ziyaretlerine hem de ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.


Karatekin, çalışmaların ilçe belediyeleri, STK’lar ve kurumlarla koordineli bir şekilde devam edeceğini ve halkın mağduriyetini gidermeye çalışacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler