1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’dan çıkarılan 3 cenaze aylar sonra teşhis edilebildi
Sur’dan çıkarılan 3 cenaze aylar sonra teşhis edilebildi

Sur’dan çıkarılan 3 cenaze aylar sonra teşhis edilebildi

Günlerce sokağa çıkma yasağının ve büyük yıkımın yaşandığı Sur’dan çıkarılan cenazeler hala teşhis edilmeyi beklerken, aylar sonra kentte hayatını kaybeden üç kişinin daha kimliği tespit edildi.

A+A-

‘Abluka’ altındaki Diyarbakır’ın Sur ilçesinden aylar önce 80’e yakın cenaze çıkarıldı.Jiyan Yılmaz, Şükran Alpata ve Mahsum Polat’ın cenazeleri ise DNA testleri sonucunda aylar sonra teşhis edilebildi.Aylardır sonuç bekleyen aileler, cenazelerini almak üzere Diyarbakır Savcılığı’na başvurdu.

Cenazeler alınması halinde Yeniköy Mezarlığı’nda defnedilecek.Öte yandan Fırat Dicle Kültür Merkezi’nde halen cenazesini alamayan ailelerin bekleyişi sürüyor.Çocuklarının cenazesini bekleyenler arasında Rozerin Çukur ve Hakan Arslan’ın aileleri de bulunuyor.

İlçeden çıkarılan, cesetlerle ailelerden alınan doku ve kan örnekleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda karşılaştırılıyor. Ancak ilçeden şimdiye kadar çıkan ve DNA incelemesi yapılan cesetler arasında Rozerin Çukur ve Hakan Arslan’ın cenazelerinin yer almadığı anlaşıldı.

HABERE YORUM KAT