1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'dan 3'üncü acı haber geldi
Sur'dan 3'üncü acı haber geldi

Sur'dan 3'üncü acı haber geldi

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın bugün bir uzman çavuş ile bir özel harekat polisinin şehit olduğu ve operasyonların tüm hızıyla sürdüğü Sur ilçesinde bir uzman çavuş daha şehit oldu.

A+A-

İlçede, 34 gündür devam eden yasak süresince 9 güvenlik görevlisi şehit oldu, 74 güvenlik görevlisi ise yaralandı. 
PKK mensuplarını etkisiz hale getirmek ve açtıkları hendekler ile kurdukları barikatları kaldırmak için yapılan çalışmalar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının 34’üncü gününe girdiği Sur ilçesinde, operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bugün bir uzman çavuş ile bir özel harekat polisinin şehit olduğu ilçeden 3’üncü kez acı haber geldi. Şehitlerin ardından ilçede geniş kapsamlı operasyon düzenleyen güvenlik güçlerine keskin nişancı tüfeği Kanas ile ateş açıldı. Açılan ateşte bir uzman çavuş yaralandı. Olay yerinde olası bir duruma karşı hazır bekletilen ambulans ile ağır yaralı olarak Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılan uzman çavuş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.


İlçede, 34 gündür devam eden operasyonlarda, 9 güvenlik görevlisi şehit oldu, 74 güvenlik görevlisi yaralandı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın önceki gün yaptığı açıklamaya göre, 55 saldırgan etkisiz hale getirildi.
İlçede, operasyonlar sürüyor.


(MP-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT