1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'dan 20 bin kişi göç etti
Sur'dan 20 bin kişi göç etti

Sur'dan 20 bin kişi göç etti

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde, polis ve Jandarma Özel Harekât timleri tarafından yürütülen operasyonda örgüte ağır darbe vuruldu.

A+A-

SUR'DA BÜYÜK HAREKÂT
 2 Aralık’tan bu yana devam eden hendek operasyonlarında 29 örgüt mensubu öldürüldü. Güvenlik güçleri, 20 bombalı tuzak ve 21 hendek ile barikatı imha etti. Önceki gün ve dün yaşanan çatışmalarda 2 polis memuru yaralandı. 6 mahallede 3 bin evin aranacağı öğrenildi.
 
20 BİN KİŞİNİN GÖÇ ETTİĞİ SUR’DA 3 BİN KİŞİ MAHSUR
Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur’un 5 mahallesinde yaşayan kayıtlı 23 bin kişiden 20 bini göç etti. Evlerini terk etmek istemeyen 3 bin kişiden oluştuğu tahmin edilen 500-600 aileyse çatışmaların yaşandığı mahallede mahsur kaldı. Sur Kaymakamlığı, daha önce 1200 aileye kira ve taşınma yardımı yaparken, 500 aileye de muhtarlar aracılığıyla erzak dağıttı.

Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda kayıtları bulunan ve başka il ve ilçelere göç eden 3 bin aileye de nakdi yardımda bulunuldu. Bazı aileleri geçici olarak otellere yerleştiren kaymakamlık, talepleri almaya devam ediyor. (Habertürk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler