1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’daki patlamalarda 11 asker yaralandı
Sur’daki patlamalarda 11 asker yaralandı

Sur’daki patlamalarda 11 asker yaralandı

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, tuzaklanan patlayıcıların uzaktan kumanda ile infilak ettirilmesiyle 11 asker hafif yaralandı.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesi’nde, 2 Aralık günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Dünkü bombalı saldırıda polis memurları Kenan Ardıç ile Orhan Dilekçi’nin hayatını kaybetmesinin ardından, operasyonlar ilçenin Fatihpaşa, Savaş, Dabanoğlu, Cemal Yılmaz ve Hasırlı mahallelerinde yoğunlaştırıldı.

Sık sık silah ve patlama seslerinin geldiği ilçede bugün, YDG-H’lilerin, tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirerek düzenledikleri saldırıda şarapnel parçalarının isabet ettiği 3 asker hafif yaralandı. 3 askerin yaralanmasının ardından da çatışmalar ve patlamalar devam etti.

Tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesiyle meydana gelen patlamalarda 8 asker daha yaralandı. Şarapnel parçalarının isabet etmesi nedeniyle yaralanan askerlerin durumlarının hafif olduğu öğrenildi.

Bugün yaralanan toplam 11 askerin tedavileri Diyarbakır Asker Hastanesi’nde sürüyor.

Tuzaklanan bombalar imha ediliyor


Operasyonlarda, özellikle Fatihpaşa ile Hasırlı mahallelerinde bir çok eve elektrikli fünye, bubi tuzaklı bombalar yerleştirildiği ve patlayıcıların 30 ile 150 kilo arasında değiştiği belirlendi. Asker ve polis, bölgede yaşanan çatışmaların yanı sıra tuzaklanan bombaların imhasını da gerçekleştiriyor. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler