1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da zarar görenlere destek
Sur’da zarar görenlere destek

Sur’da zarar görenlere destek

Kalkınma Bakanlığı, Sur'da çatışmalardan dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı dükkânların kapalı olduğu dönemdeki kira borçlarını affetti.

A+A-

Kalkınma Bakanlığı, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Kasım 2015 - Nisan 2016 tarihleri arasında çatışmalardan dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı dükkânların kapalı olduğu dönemdeki tüm kira borçlarını affettiğini duyurdu.

Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sur bölgesinde yaşanan çatışmalar sonucunda zarar gören vatandaşlara destek verildiği belirtilerek, “Vakıflar Genel Müdürlüğümüz, Diyarbakır Sur ilçesindeki 582 kiracısı için 2016 yılında kira artışı yapmamıştır. Kirasını ödemeyenler için de herhangi bir hukuki işlem başlatmamış, varolan kira borçlarını da ötelemiştir.” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Yeni bir kararla Kasım 2015 - Nisan 2016 tarihleri arasında yani dükkânların kapalı olduğu dönemdeki tüm kira borçlarını affetmiştir. Yaklaşık 2 milyon 200 bin TL tutarında olan vakıf kira bedeli, Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün kiracısı durumundaki vatandaşlarımızdan alınmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT