1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Sur'da yaşıyorum Sur'da öleceğim'
'Sur'da yaşıyorum Sur'da öleceğim'

'Sur'da yaşıyorum Sur'da öleceğim'

Diyarbakır Sur'da devam eden kuşatma ve saldırılara rağmen eşiyle birlikte evini terk etmeyerek direndiğini dile getiren 72 yaşındaki Hacı Abdullah Daş, "Evimi terk etmeyerek mücadelemi sürdürüyorum. 21 yıldır burada yaşıyorum ve burada öleceğim" diyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, devam eden kuşatma ve devlet güçlerinin halkı göçe zorlamasına rağmen yurttaşlar evlerini terk etmiyor.

"Sokağa çıkma yasağı" ilan edilmeyen ancak devlet İskenderpaşa Mahallesi'nde oturan Daş çifti evlerini terk etmemekte kararlı. 7 çocukları evlenince evlerinde eşiyle yalnız kaldıklarını belirten 72 yaşındaki Hacı Abdullah Daş, evlerini terk etmeyeceklerini söyledi.

Sur'daki direnişe işaret eden ve yaşından dolayı direnişe katılamamanın üzüntüsünü yaşadığını dile getiren Daş, "Çok yazık ki yaşımdan dolayı direnişe katılamıyorum. Yaşım baya ilerledi. Hey gidi hey… Eğer genç olsaydım neler neler yapardım. Daha önce çok emek verdim. Bizim zamanımızda şimdiki gençler yoktu" diyor.
 
'Evimizde sobamızı yakıp etrafında oturacağız'
 
Evlerini bırakmayacaklarını dile getiren Daş, "Ben ve eşim buradan ayrılmayacağız. Sobamızı yakıp etrafında oturmaya devam edeceğiz. 21 yıldır burada yaşıyorum ve burada öleceğim" diye konuştu.
 
'Evimi terk etmeyerek mücadelemi sürdürüyorum'
 
Sur'dan uzaklaşmayacağını yineleyen Daş, "Daha önce de çok emek ve mücadele verdim şimdi de evimi terk etmeyerek mücadelemi sürdürüyorum. Kimse kimseden korkmasın. Halkımız iyi bilmeli ki bir tek Allah canımızı alabilir. Kullardan korkmamaları gerekiyor. Allah var neden kuldan korkalım?" ifadesinde bulundu. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler