1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur’da yasaklı 52’inci gün
Sur’da yasaklı 52’inci gün

Sur’da yasaklı 52’inci gün

İlçesi’nde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 52’inci gününe girerken, önceki gece meydana gelen patlamada 1 uzman çavurş yaşamını yitirirken, 1’i ağır 7 güvenlik görevlisi de yaralandı. İlçedeki operasyonlar sürüyor.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nin 6 mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 52’inci gününde devam ediyor.

 

Mahallelere yönelik düzenlenen operasyonlar da sürerken, yer yer çatışmalar yaşanıyor. Patlama ve silah seslerinin eksik olmadığı ilçede önceki gün el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 7 güvenlik görevlisi yaralanırken, durumu ağır olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Şahin dün tedavi olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Olayda 1 güvenlik görevlisinin daha durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 
Barikatlar kaldırılıyor
 
İlçede operasyon devam ederken asker ve polis tarafından kontrolün sağlandığı bölgeye götürülen iş makineleri ile hendek ve barikatların temizlendiği öğrenildi. Karayolları ve Devlet Su İşleri bünyesindeki iş makineleri asker ve polis gözetiminde bölgeye götürülerek kazılan hendek kapatıldı, barikatlar kaldırıldı. İş makineleri çalışırken Polis Özel Harekat ve Jandarma Özel Harekat timleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İş makineleri ile hendek ve barikatlar temizlenirken, bölgede operasyonlarını sürdürüyor.
 
İki noktada yoğun çatışma
 
Operasyonların devam ettiği ilçede önceki gün yaşanan şiddetli patlamanın ardından bir süre hakim olan sessizlik, dün sabah saatlerinde yerini ağır silahlı çatışmaya bıraktı. Karadeniz Sokak ve Hasırlı Mahallesi'ne dönük yer yer tanklarla top atışı yapılırken, patlama ve silah sesleri uzak merkezlerden de duyuldu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler