1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da yasaklar sonrası durum tespit çalışmaları
Sur'da yasaklar sonrası durum tespit çalışmaları

Sur'da yasaklar sonrası durum tespit çalışmaları

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER - Diyarbakır Sur ilçesinde yaşanan çatışmalar, 3 aydan fazla süren sokağa çıkma yasakları sonrası DTSO Ekonomik etkilerin tespiti için Sur'da saha çalışması başlatıldı."

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar yaptığı açıklamada,  "DTSO olarak Ekonomik etkilerin tespiti için Sur'da saha çalışması başlattık" dedi.


Sayar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Odamız; 2015 yılının 2. Yarısında çatışmaların ve sokağa çıkma yasaklarının Ekonomiye etkilerini tespit etmek üzere, SUR'da Gazi caddesi, İnönü caddesi ve Melikahmet Caddesindeki işletmelerle yüz yüze anket yoluyla görüşmeler yapmaktadır. Kapalı gün sayısı, uğradıkları zararlar, istihdamda oluşan değişiklikler, bankalar ile yaşadıkları sorunlar vb. konularda veri toplanmaktadır. Ayrıca, Odamıza bağlı Sur'da faaliyet gösteren tüm üyelerimizle telefon ile iletişim kurarak Anket ile geri bildirimler alınmaktadır. Çıkan sonuçları raporlaştırıp ilgili kurum ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Yine Kent genelinde İnşaat, imalat gibi sektörlerde ve alınan teşvik belgelerinin bu dönemde yatırıma dönüşüp dönüşmediğini tespit etmek üzere de çalışma yürütülmektedir." dedi.

HABERE YORUM KAT