1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da yasak sürüyor
Sur'da yasak sürüyor

Sur'da yasak sürüyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Sur ile Şırnak’ın İdil ilçesindeki sokağa çıkma yasakları sürerken, her iki ilçede de PKK'lılar köşeye sıkıştırıldı.

A+A-

Sur’da güvenlik güçleri, PKK'lıların bulunduğu bölgeleri top atışına tuttu. Başta Sur olmak üzere ağır tahribatın da yaşandığı ilçelerde, bombaların patlama anı saniye saniye kaydedildi. 


PKK'lılar tarafından kazılan hendek ve kurulan barikatlar ile gerçekleştirilen PKK eylemleri yüzünden Sur’da ilan edilen sokağa çıkma yasağı 95’inci, İdil’deki yasak ise 18’inci gününde devam ediyor. İki ilçede de operasyonlar aralıksız sürüyor.

SUR


Yüzde 98’inin PKK'lılardan ve tuzaklardan temizlendiği Sur’daki operasyonlar, PKK'lıların sıkıştırıldığı Savaş ve Hasırlı Mahallelerinde yoğunlaştırıldı. İlçede, PKK'lıların bulunduğu alana son 2 gündür yoğun top atışları yapılıyor. Yoğun çatışmaların da yaşandığı ilçede, operasyonların sonuna yaklaşıldığı belirtildi. İlçedeki tahribat da dikkat çekti. Birçok binanın yerle bir olduğu ve zarar görmeyen evin neredeyse kalmadığı ilçenin altyapısı tamamen çöktü.

İDİL


İdil’de ise Yeni Mahalle’yi temizleyen güvenlik güçlerinin Turgut Özal Mahallesi’nde sıkıştırdığı PKK'lıları etkisiz hale getirmek için yürüttüğü operasyon sürüyor. Yaklaşık 5 bin güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonda, örgüte büyük darbe vuruldu.


Öte yandan, iki ilçede bombaların patlama anı amatör kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.


(MP-AŞ-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT