1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sur'da yasak 8'nci gününde
Sur'da yasak 8'nci gününde

Sur'da yasak 8'nci gününde

DİYARBAKIR - Sokağa çıkma yasağının 8’inci gününde devam ettiği Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çatışmalar sürüyor.

A+A-

8 günde 2 polisin şehit olduğu, 12 polisin yaralandığı ilçede, 31 saldırganlar öldürüldü. Vatandaşların göçü ise sürüyor. 


Diyarbakır’ın 6 mahallesi, 1 caddesi ve girişindeki Şeyh Sait (Dağkapı) Meydanı’nda ilan edilen sokağa çıkma yasağının 8’inci gününde devam ettiği Sur ilçesinde operasyon sürüyor.

 

Başta İstanbul olmak üzere birçok ilden sevk edilen çok sayıda özel harekat ve terörle mücadele polisinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, zaman zaman saldırganlarla güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

 

Bugün devam eden çatışmalarda, 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı ilçede, 8 gün içerisinde şehit olan polis sayısı 2’ye, yaralanan polis sayısı ise 12’ye yükseldi.

 

31 saldırganların da etkisiz hale getirildiği ilçedeki çatışmalarda, güvenlik güçlerinin operasyonlarının ağırlıklı olarak önceki gün saldırganlar tarafından yakılan tarihi Kurşunlu Camii etrafında yoğunlaştırdığı öğrenildi. 


Öte yandan, ilçede sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle başlayan göç de sürüyor. Çatışmalardan kaçan vatandaşlar, kentin diğer bölgelerindeki yakınlarının yanına yerleşiyor. 


(BE-MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler